Razantní propouštění u Jaromíra Soukupa. Končí téměř pětina zaměstnanců

Facebook

Nový Jaromír Soukup | FOTO: Facebook

Vydavatelství Empresa Media Jaromíra Soukupa prošlo výraznou personální redukcí. Výpověď dostalo minimálně třicet lidí, v drtivé většině v novinářských profesích. Novináři ke konci června skončili i v dalších titulech.

Téměř o pětinu zredukoval ke konci června počet zaměstnanců ve vydavatelství Empresa jeho výkonný ředitel Daniel Köppl. Škrtal napříč tituly a bez vědomí šéfredaktorů.

Dříve se pracovalo více

Na dotaz HlídacíPes.org Köppl propouštění potvrdil, odmítl však upřesnit, kolik lidí přesně o práci přišlo.

Skupina Empresa Media je vydavatelem tištěných titulů Týden, Faktor Soukup, Instinkt, Sedmička, Top Dívky, Animáček nebo Popcorn a jejich on-line verzí. Zároveň je i dodavatelem zpravodajského obsahu pro TV Barrandov.

„Novináři za první republiky pracovali daleko více než ti v čase internetu. A já se ptám, proč? Cílem mého opatření je větší efektivita práce,” říká Köppl.

Zároveň odmítl, že by důvodem razantního snižování stavů byly ekonomické problémy skupiny. „Příjmy nám naopak rostou,“ tvrdí. Tržby Empresy v roce 2016 dosáhly 364 milionů korun. Společnost v témže roce celkově skončila ve ztrátě 42 milionů Kč, což je podobný výsledek jako o rok dříve.

Propouštělo se i v dalším vydavatelství, v Czech news center Daniela Křetínského.

Nutnost snižování nákladů

Se šesti novináři se rozloučil Michal Půr, šéfredaktor zpravodajského serveru Info.cz. „Spolupráci jsem ukončil se šesti pravidelnými externími spolupracovníky,“ potvrdil Půr. A důvod? „Snižování nákladů.”

Šetření se na konci června nevyhnulo ani redakci HlídacíPes.org. Vzhledem k významnému výpadku příjmů a v zájmu nutných úsporných opatření skončila stálá spolupráce s reportérkou Eliškou Hradilkovou Bártovou.

S finančními problémy se redakce HlídacíPes.org potýká již řadu měsíců, poté, co skončila podpora Nadačního fondu českých průmyslníků; dlouhodobého klíčového podporovatele tohoto neziskového projektu.

HlídacíPes.org od té doby získal několik dalších donátorů, výpadek podpory od Nadačního fondu českých průmyslníků se však zatím nepodařilo plně nahradit.

Vyšlo na webu Hlídacípes.org

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner