Reakce Jana Hrušínského na článek: Strach a zmar Parlamentních listů

ČTK

Jan Hrušínský | FOTO: ČTK

Deník FORUM 24 přináší vyjádření Jana Hrušínského k článku Jiřího Macků: Strach a zmar kulturní scény, uveřejněného 31. 1. 2018 v 18.58 v Parlamentních listech. Kvůli tomuto textu zvažuje Hrušínský právní kroky.

Reaguji na článek pana Jiřího Macků nazvaný Strach a zmar kulturní scény, ve kterém pan Macků na webu PL nepravdivě cituje moje údajné vyjádření:

“Tak nám zabili Drahoše, paní Kornová!” píše autor článku a dodává: otráveně zamejloval Jan Hrušínský kolegyni, sesul se do křesla, složil hlavu do dlaní a začal vážně uvažovat o emigraci. 

Nezamejloval. Neuvažoval. Ani nezačal. Hlavu do dlaní jsem naposledy složil, když zemřel můj kamarád Jan Tříska.

Pod uvedenou citací je moje fotografie s tvrzením, že popisek poskytl Jan Hrušínský. Neposkytl. Dále je v článku uvedeno, že na adresu Jana Hrušínského dle autora “světaznalá modelka” Iva Kubelková ironicky prohodila: “Chcete emigrovat? Jen to zkuste jinde!” a pan Macků doplňuje: Třeba v krásné Paříži, tam v islámem poznamenaných čtvrtích. Světaznalá modelka ke mně nikdy nic neprohodila. Bohužel.

Ani paní Kornovou, ani paní Kubelkovou zatím osobně neznám, ale ve svém Divadle Na Jezerce je kdykoliv rád přivítám. Pana Jiřího Macků jsem doposud také neznal. Nelituji. Důrazně se ovšem ohrazuji proti jeho smyšlenkám a vysloveným nepravdám ve výše uvedeném textu.

Parlamentním listům již několik let nedávám souhlas k rozhovorům, proto je mi s podivem, že se v nich moje jméno tak často skloňuje.

Vzhledem k tomu, že v souvislosti s mou osobou není v tomto článku plném chyb ani jedna informace pravdivá, zvažuji právní kroky.

I manipulace v Parlamentních listech ukazují, jak moc potřebujeme svobodná média. Podpořte prosím Revue FORUM – předplatné koupíte ZDE. Děkujeme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner