V Mělníku vystoupili z ANO tři zastupitelé. Vadí jim Babiš, KSČM a EET

Eric Drooker

Některým členům hnutí ANO zřejmě dochází trpělivost. V Mělníku oznámili v pondělí odchod z hnutí tři zastupitelé. Své rozhodnutí vysvětlují tím, že se neztotožňují se současnou podobou ANO, vadí jim spolupráce s KSČM, EET i Babišovy problémy, případně jako důvod uvádějí dlouhodobé úvahy.

„Vždy jsem si zakládal na čestném jednání, ale s některými situacemi ve státní politice zkrátka souhlasit nemůžu a nechci s nimi být nijak spojován. Nemohu být součástí hnutí, pod jehož vedením se ,projídá‘ již oslabující ekonomický růst, které zadlužuje ČR schodkovými rozpočty, realizuje populistickou levicovou politiku pod taktovkou ČSSD a KSČM, zvyšuje daně a zavádí EET všem profesím,“ vysvětlil svůj odchod Zbyněk Šnajdr.

repro ČT

Další z mělnických zastupitelů za ANO Stanislav Melichar žádá, aby jeho jméno už nebylo s hnutím Andreje Babiše spojováno. „Spousta lidí chtěla věřit, že se konečně může naše země dočkat změny a ani já nebyl výjimkou. Ale bohužel poslední dobou jsem dospěl k názoru, že se můj pohled na politiku hnutí ANO 2011 změnil a nadále nechci, aby mé jméno bylo  s tímto hnutím spojováno,“ napsal Melichar.

Třetí z mělnických zastupitelů, kteří odcházejí, je Martina Semelková. Ta má problém se samotným Babišem. „Vzhledem k tomu, že jsem profesí ekonomka a jako člověk si velice zakládám na slušnosti, poctivosti, čestnosti, lásce k rodině, na tom, vážit si všech lidí a toho, co dokázali, vážit si svobody, nedokážu pochopit koalici s KSČM v parlamentu ČR a mám problém se ztotožnit s některými výroky a s jednáním premiéra a vlády České republiky. Proto již nadále nemohu být součástí tohoto hnutí,“ vysvětlila Martina Semelková. Vyjádření všech tří zastupitelů přinesl server Mělnicko.cz.

Nejde zdaleka o první vlnu odchodů z ANO 2011. Hnutí premiéra Babiše jich má za sebou několik. Vždy přišly po zveřejnění některého z jeho skandálů. Hnutí už před lety opustily také známé osobnosti. Mezi nejviditelnější patří například diplomat a bývalý europoslanec Pavel Telička. Ten byl pro hnutí velkým přínosem a dodával mu serióznost, dnes patří mezi výraznější Babišovy kritiky. Například v reakci na výsledek auditu zveřejnil na Twitteru toto: „Pane Babiši, nejen my dva víme, že auditní zpráva je konečná. Jste ve střetu zájmů, viz jeden z důvodů ukončení mojí spolupráce. Tanečky Ministerstva pro místní rozvoj a Kláry Dostálové, které se již rovněž dostaly do střetu zájmů, jsou trapné. Dále poškozujete zájmy ČR v EU. Konejte!“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner