Reakce na článek: Žáček nepodporuje Babiše

Poslanec Pavel Žáček (ODS)  (FB Pavla Žáčka)

Poslanec Pavel Žáček (ODS) | FOTO: FB Pavla Žáčka

Deník FORUM 24 přinesl rozhovor s Miroslavou Němcovou, ve kterém se hovoří mj. o novém poslanci ODS Pavlu Žáčkovi. Přinášíme v plném znění jeho reakci.

V dnešní době zběsile rychlé povolební komunikace a heslovitých zkratek je standardem, že rychle vznikne určitá virtuální realita, která postupně stává „pravdou“. To se stalo i v otázce položené v rámci rozhovoru „Miroslava Němcová: Babiš může vládnout bez důvěry, dokud nebude nový prezident. A ovládne vnitro“, v níž redaktorka tvrdila, že jsem hovořil „o případné podpoře Andreje Babiše“.

Miroslava Němcová (Pavel Hofman)

Už jen titulek rozhovoru na webové stránce Českého rozhlasu „Babiš byl na druhé straně barikády, proti takovým lidem jsme dělali revoluci, říká nový poslanec za ODS Žáček“ rozhodně nesvědčí o žádné podpoře Andreje Babiše. Myslím, že v době sociálních sítí je otázkou minut si ověřit, o čem byla v rozhovoru řeč, jaké byly dotazy a následně i odpovědi.

Mimo jiné jsem v rozhovoru podrobně hovořil o rozhodnutí slovenského ústavního soudu, o růstu Babišova impéria během korupčních 90. let a řadě dalších věcí. Řeč byla i potřebě silné prozápadní euroatlantické vazby České republiky, nutnosti zachovat u nás svobodu médií, nestrannost, nezávislost a funkčnost bezpečnostních složek, vyšetřujících mj. Andreje Babiše. Potvrdil jsem zároveň, že jako poslanec samozřejmě podpořím vydání pánů Babiše a Faltýnka.

Nezbývá mi než odmítnout tuto mediální zkratku, která ve své podstatě manipuluje i odpověď kolegyně Němcové.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]