Rebel a sobec Klaus: Roušku nosit nebude, není prý pádný důvod

archiv

Václav Klaus | FOTO: archiv

Bývalý prezident Václav Klaus nepatří mezi ohleduplné lidi. Odmítá totiž v současné době nosit roušku a ani se k tomu nechystá. Prý tak „polemizuje s principem předběžné opatrnosti“. Nezapomíná při tom zmínit zelenou ideologii. Ke svému nedávnému výroku, že koronavirus je důsledkem existence Schengenu, přidal další nepochopitelná slova.

Václav Klaus se poslední dobou snaží překonávat sám sebe. Ne však v tom, že by přinášel nějaké hluboké myšlenky, ale naopak. Klaus se zřejmě chce zapsat do dějin nejpodivnějších a nejtrapnějších politických výroků. Již 13. března na sebe upozornil komentářem na serveru iDnes.cz.

Pavel Hofman

V něm se exprezident rozhovořil o tom, proč se v Evropě šíří nebezpečný koronavirus. „Velmi zřetelně se ukazuje výše ceny za nadměrnou otevřenost světa, za to, že na hranicích nemusíme ukazovat pas,“ píše Klaus ve svém textu. „Je to cena za Schengen, tedy za Evropu bez hranic, což jsme se někteří snažili nahlas říkat už dlouhá léta,“ dodal dlouhodobý kritik Evropské unie.

Nyní se ovšem ukazuje, že Klausovy názory jsou nejen konspirační, ale také velmi podivné. V posledním interview totiž exprezident vysvětlil, proč nehodlá nosit roušku, i když kvůli svému věku patří do rizikové skupiny. „Respektuji svůj věk a respektuji, co z toho plyne. Každý je zděšen ze svého věku, ze svého stáří, já ne. Tohle nemám,“ říká Klaus v rozhovoru pro Echo24.cz.

„Taky doma nemám roušku. Někdo se podivoval, jak to, že nenosím roušku. O mně je všeobecně známo, že na lyžích nenosím helmu. To je taková moje polemika s takzvaným principem předběžné opatrnosti, který přes zelenou ideologii ovládl náš svět,“ udivil dříve významný politik.

V době, kdy k nošení roušek vyzývá každý soudný člověk, jde Klaus proti proudu. Nebo spíš proti zdravému rozumu. Dá se ovšem předpokládat, že až epidemie koronaviru pomine, bude to právě institut bývalé hlavy státu, kdo se bude hlásit o zásluhy na jejím poražení absurdními ideologickými výklady.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner