Ředitel společnosti vyrábějící vakcínu proti covidu se nechce nechat očkovat

Eric Drooker

Generální ředitel společnosti Pfizer Albert Bourla přiznal, že si sám ještě vakcínu proti koronaviru, kterou jeho společnost vyvinula, nenechal aplikovat. CNN vysvětlil, proč se tak rozhodl, a sdělil, kdy se očkovat nechá.

Společnost Pfizer úspěšnost své vakcíny oznámila na začátku listopadu, očkovat se v Americe začalo v pondělí. Překvapivě se ovšem mezi prvními, kterým je látka aplikována, neobjevil šéf firmy Albert Bourla.

Eric Drooker

Jak vysvětlil v rozhovoru pro CNN, nebylo to však proto, že by si nebyl jistý bezpečností vakcíny. Podle ředitele Pfizeru šlo pouze o to, že nechtěl „předbíhat“. „Ještě jsem to nebral. Máme etickou komisi zabývající se otázkou, kdo ji dostává,“ sdělil Bourla. Dodal také, že přednost by měli mít zdravotničtí pracovníci a lidé žijící v pečovatelských domovech.

„Jsme velmi citliví na to, abychom nezkrátili frontu a nebyli očkováni dříve,“ vysvětlil šéf farmaceutické firmy. Zároveň ovšem připustil, že si nechá vakcínu také brzy dát. „Lidé budou mnohem více věřit v její bezpečnost, pokud bude generální ředitel očkován,“ přiznal.

První lidé v USA začali vakcínu dostávat v pondělí poté, co Úřad pro kontrolu potravin a léčiv v pátek udělil povolení k její aplikaci. Ve Velké Británii se látka podává od minulého týdne, disponuje jí Izrael a povolena je už například také v Kanadě. Podle vyjádření společnosti Pfizer je v plánu letos vyrobit až 50 milionů dávek a příští rok se věří v počet kolem 1,3 miliardy dávek vakcíny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články