Šéfem Českého rozhlasu zůstane Zavoral. Radní ho zvolili na dalších šest let

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral (Abbe Yvon / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral | FOTO: Abbe Yvon / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Generálním ředitelem Českého rozhlasu zůstává René Zavoral. Pro druhé funkční období jej na svém středečním zasedání zvolila Rada Českého rozhlasu. V tajném hlasování získal sedm z devíti možných hlasů, informoval mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Zavoral se stal generálním ředitelem v lednu 2016, druhé funkční období mu začne 21. ledna 2022. Pro své znovuzvolení potřeboval dvě třetiny hlasů z celkového počtu devíti radních. Nakonec jich získal sedm. Hlasování se neúčastnil radní Josef Nerušil, který je lídrem pražské kandidátky hnutí SPD Tomia Okamury v říjnových parlamentních volbách.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Zavoral za své hlavní priority označil posilování Českého rozhlasu jako nezávislého, svobodného a moderního média veřejné služby a rozvoj jeho služeb pro posluchače.

„Během mého současného mandátu se podařilo zajistit Českému rozhlasu ekonomickou stabilitu i rekordní postavení na mediálním trhu. Pro naše posluchače jsme zřídili nové stanice a nabídli jim řadu dalších nových služeb i v on-line prostředí. V nadcházejících šesti letech chci pozici Českého rozhlasu jako klíčové národní kulturní instituce ještě více posílit, nadále bude potřeba rozvíjet jeho programovou nabídku i všechny platformy, na kterých nabízí své služby veřejnosti,“ prozradil Zavoral.

„Stále budu zdůrazňovat roli Českého rozhlasu jako média veřejné služby, které je každodenním průvodcem svých posluchačů a které jim nabízí pestrost, nezávislý pohled na věc a podporuje je v utváření vlastních názorů,“ doplnil šéf Českého rozhlasu.

FORUM 24 (archiv)

Rada Českého rozhlasu vyhlásila výběrové řízení na pozici generálního ředitele veřejnoprávního rozhlasu letos v červenci, přihlášky mohli zájemci podávat do 16. srpna. Zájem o pozici měli pouze tři lidé, kromě Zavorala se mezi přihlášenými objevili ještě Karel Drgáč a Pavel Emanovský. Ti však nesplnili formální kritéria.

Například Drgáč nedodal úředně ověřenou kopii lustračního osvědčení, ale jen prostou. Obálka s jeho přihláškou nebyla přelepena štítkem s jeho podpisem a jevila známky otevření a opětovného uzavření.

Také obálka s přihláškou Emanovského nebyla přelepena štítkem s podpisem. „Obálka obsahuje pouze listinu označenou jako Mediální nóta Táni Antoinetty II. z 08. 08. L.P. 2021 a nejedná se o přihlášku do výběrového řízení na funkci,“ konstatuje notářský zápis.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]