Referendum o Trumpovi? Demokratická strana nemůže mít z voleb radost, říká Jefim Fištejn

Komentátor Jefim Fištejn ve videokomentáři pro deník FORUM 24 k volbám ve Spojených státech zhodnotil rozpačitost a neschopnost přečíst jejich výsledky a popsal, jak se nyní bude vyvíjet atmosféra v americké společnosti. „Očekával se jiný, mnohem jasnější výsledek,“ uvedl.

Demokraté podle Fištejna očekávali drtivé vítězství. Proč? „Ukazuje se spíše drtivá rozpolcenost občanů USA. Jako by od sebe byly tyto dvě strany odehnány odstředivou silou,“ popisuje komentátor.

Prezident Donald Trump se nyní bude potýkat se Sněmovnou reprezentantů, která mu bude překážkou. V obdobné situaci byl ale přitom šest let Trumpův předchůdce Barack Obama. „To se dá zvládnout, jelikož existuje systém vládnutí pomocí prezidentských výnosů,“ připomíná komentátor.

Podle Fištejna je dost možné, že již nebude pokračovat vyšetřování údajného propojení Trumpova volebního štábu s Vladimirem Putinem. „Zatím žádná stopa nevedla bezprostředně do Kremlu,“ myslí si Fištejn s tím, že věc byla používána zejména pro volební boj.

Komentátor je přesvědčen, že Trump další dva roky dovládne. „Je velmi složité dostat další statisíce lidí do ulic, a to zejména když nevidíme konrétní výsledek,“ říká. „Demokratická strana vyhrála americké volby, ale republikáni je neprohráli,“ shrnul Jefim Fištejn.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner