Komentátor Jefim Fištejn ve videokomentáři pro deník FORUM 24 k volbám ve Spojených státech zhodnotil rozpačitost a neschopnost přečíst jejich výsledky a popsal, jak se nyní bude vyvíjet atmosféra v americké společnosti. „Očekával se jiný, mnohem jasnější výsledek,“ uvedl.

Demokraté podle Fištejna očekávali drtivé vítězství. Proč? „Ukazuje se spíše drtivá rozpolcenost občanů USA. Jako by od sebe byly tyto dvě strany odehnány odstředivou silou,“ popisuje komentátor.

Prezident Donald Trump se nyní bude potýkat se Sněmovnou reprezentantů, která mu bude překážkou. V obdobné situaci byl ale přitom šest let Trumpův předchůdce Barack Obama. „To se dá zvládnout, jelikož existuje systém vládnutí pomocí prezidentských výnosů,“ připomíná komentátor.

Podle Fištejna je dost možné, že již nebude pokračovat vyšetřování údajného propojení Trumpova volebního štábu s Vladimirem Putinem. „Zatím žádná stopa nevedla bezprostředně do Kremlu,“ myslí si Fištejn s tím, že věc byla používána zejména pro volební boj.

Komentátor je přesvědčen, že Trump další dva roky dovládne. „Je velmi složité dostat další statisíce lidí do ulic, a to zejména když nevidíme konrétní výsledek,“ říká. „Demokratická strana vyhrála americké volby, ale republikáni je neprohráli,“ shrnul Jefim Fištejn.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner