Řekl jste těm Afgháncům, co s nimi kšeftujete, co si o nich myslíte?, vpálil Hamáček Okamurovi

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). (ČTK/Šimánek Vít)

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). | FOTO: ČTK/Šimánek Vít

Vyostřená debata, týkající se migrace a s tím spojené současné situace v Afghánistánu, se odehrála na CNN Prima News. Do sporu se zde dostali například předsedové ČSSD a SPD. Když Tomio Okamura vyprávěl o tom, jak kritizuje islám i před lidmi, kteří jsou z Afghánistánu, Jan Hamáček mu jasně vysvětlit, co by se stalo, kdyby něco takového skutečně udělal.

Celý spor ohledně Okamurova požadavku na nulovou toleranci migrace z afrických a islámských zemí a zákaz propagace islámu se vyostřil v momentě, kdy Hamáček připomněl, že šéf SPD něco jiného říká, a dělá.

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

“On je předseda skupiny přátel Afghánistánu parlamentu a čestný prezident Česko afghánské obchodní komory,” sdělil na Okamurovu adresu předseda ČSSD. “Škoda, že jste těm svým přátelům, když jste s nimi dělal kšefty, neřekl, co si o nich myslíte,” dodal.

Šéf Svobody a přímé demokracie v reakci řekl, že založil komoru proto, aby se s tehdejší vládou domluvil na potírání migrace z Afghánistánu, boj proti radikálnímu Tálibánu a export českých firem do země. 

„Afghánské straně jsem jasně řekl, že jsem proti islámu a pro nulovou toleranci migrace. Řekli mi – ‚ano, s tím souhlasíme, my chceme, aby nám ti mladí Afghánci zůstávali doma‘. To je ten důvod, proč jsem do toho šel. Teď se tam změnily poměry a neumím si představit, že bych pracoval s nějakým Tálibánem,“ vyprávěl Okamura.

Tato tvrzení ministra vnitra vyloženě pobavila. „Pane kolego, já jsem byl na desítkách jednání v zemích, které mají jako náboženství islám. Kdybyste takové jednání zahájil tím, že jste proti islámu, tak vás vyrazí ze dveří a zastavíte se až na schodišti. Nevěřím vám,“ reagoval Jan Hamáček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články