Reklama pro Česko. O Babišovi a výhrůžkách europoslancům píše bruselský server na úvodní straně

„Europoslanec pod policejní ochranou poté, kdy jej český premiér označil za zrádce.“ Úvodní strana serveru EuObserver  (printscreen EuObserver)

„Europoslanec pod policejní ochranou poté, kdy jej český premiér označil za zrádce.“ Úvodní strana serveru EuObserver | FOTO: printscreen EuObserver

Česká republika se v Evropě opět dostala do středu pozornosti. Bruselský server EuObserver hned v úvodním příspěvku pojednal o pohrůžkách smrtí, jimž čelili účastníci zvláštní mise Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu, kteří letos v České republice ověřovali správnost čerpání peněz z evropských fondů. Uvedený server připomíná, že výhrůžky následovaly poté, kdy premiér Andrej Babiš dva české europoslance ze zmíněné skupiny veřejně označil za vlastizrádce.

Do ne právě dobrého světla staví Českou republiku podezření, že její premiér Babiš podvádí daňové poplatníky EU v případech týkajících se Agrofertu, v nichž jde o miliony eur.

()

Zmíněný server věnuje pozornost i informacím ze čtvrtečního prohlášení europoslance Tomáše Zdechovského, který serveru vypověděl, že v posledních 14 dnech obdržel tisíce výhrůžek, z nichž některé obsahovaly i podrobný popis vraždy celé jeho rodiny včetně čtyř dětí. Citovaný zdroj zmiňuje, že dotyčný europoslanec dostal spolu s rodinou policejní ochranu.

Zdechovského popis výhrůžek oběšením i zastřelením a další podrobnosti včetně zmínek o obrázcích s oběšenci adresovaných jeho dětem jsou už českým čtenářům známé. Pozornost, kterou jim věnuje EuObserver, jen zdůrazňuje jejich závažnost a výmluvně dokládá, že souběh událostí následujících po Babišově cejchu na zmíněné české europoslance, ale i šéfku Výboru pro rozpočtovou kontrolu Moniku Hohlmeierovou, se odrazí i na reputaci České republiky ve světě. Jestliže totiž německé političce z křesťansko-sociální unie chodí z Česka stovky výhrůžek včetně vraždy jejích dětí a s nimi i malůvky, které ji vyobrazují jako nacistku, nejde o věc, která by příštího dne upadla v zapomnění.

„Jen prověřujeme, zda je řádně nakládáno s penězi daňových poplatníků, a čelit v souvislosti s tím takové agresi je spolu s tím typem dopisů, které jsme dostali…, je to něco, co nás opravdu šokovalo,“ cituje EuObserver Hohlmeierovou.

Kauza přichází v kritickou chvíli, protože Babiš hodlá jako předseda vlády rovněž vyjednávat o rozpočtu EU. EuObserver v této souvislosti cituje nizozemskou europoslankyni Laru Woltersovou, která poukázala na neslučitelnost Babišových funkcí a aktivit, a vyzvala ho, aby z jednání o rozpočtu plánovaného na tento víkend odstoupil.

Další europoslanec upozornil na nutnost zpřísnit pravidla čerpání dotací. „Máme strukturální problém v Evropské unii, v jehož důsledku mohou z prostředků EU požívat výhody kleptokratické struktury v některých členských státech,“ řekl serveru EuObserver na Babišovu adresu německý europoslanec Daniel Freund, který se v únoru zúčastnil mise Výboru pro rozpočtovou kontrolu v Česku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]