Řekněme lidem, že budeme vládnout společně, vyzval Rakušan koalici SPOLU

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan na republikovém sněmu (Se souhlasem hnutí STAN)

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan na republikovém sněmu | FOTO: Se souhlasem hnutí STAN

Koalice Pirátů se Starosty by s koalicí SPOLU měla veřejnosti říct, že po volbách sestaví společnou vládu. Na dnešním republikovém sněmu hnutí STAN v Praze to prohlásil jeho předseda Vít Rakušan. Podle něj by obě opoziční uskupení měla být spojenci.

„Vyzývám koalici SPOLU, buďme spojenci. Řekněme lidem, že budeme vládnout společně,“ řekl na republikovém sněmu předseda hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan. Ten bude svou funkci krátce před sněmovními volbami obhajovat. Nemá však žádného protikandidáta.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Starostové budou vybírat i ostatní členy užšího a širšího vedení, debatovat o změně stanov a chystají se také představit ekonomický program.

Volby užšího vedení se podle programu sněmu uskuteční dopoledne. Na sněmu už podle plánu vystoupil Rakušan se zprávou o činnosti, hospodaření a budoucnosti STAN. Jako hosté promluví šéf Pirátů Ivan Bartoš a zástupci koalice SPOLU, šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, předseda lidovců Marian Jurečka a místopředseda ODS Martin Kupka. Poslední z projevů bude mít předsedkyně Liberálně ekologické strany (LES) Džamila Stehlíková.

Po projevech bude následovat volba předsedy, prvního místopředsedy, řadových místopředsedů a členů předsednictva. Po obědové přestávce jsou na programu volba členů celostátního výboru, hlasování o úpravách stanov či představení tzv. bilionového plánu na obnovu ekonomiky koalice Pirátů se Starosty.

Sněm STAN se měl původně konat 26. června, den předem však hnutí oznámilo, že akci odkládá. Reagovalo tak na tornádo na Břeclavsku a Hodonínsku, které za sebou zanechalo šest obětí a 1200 poničených domů. Starostové v koalici s Piráty tehdy rovněž dočasně přerušili kampaň a později rozhodli o tom, že se republikový sněm uskuteční v náhradním termínu 31. srpna.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]