Řekněte pravdu o stavu ochranných pomůcek, apeluje opozice na vládu

Markéta Pekarová Adamová (FB Adamová)

Markéta Pekarová Adamová | FOTO: FB Adamová

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová svolala v pondělí jednání šéfů opozičních stran. Mezi účastníky byli předseda ODS Petr Fiala, předseda České pirátské strany Ivan Bartoš, předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Vzhledem k současné situaci kolem šíření koronaviru se rozhodli obrátit na vládu s několika výzvami.

1. Vyzýváme vládu, aby říkala pravdivé informace o skutečném stavu zásob ochranných pomůcek pro pracovníky v ohrožených profesích.

2. Vláda musí vše podřídit tomu, aby byl počet testovaných co nejvyšší.

3. Vláda musí být otevřená. Veřejnost má právo vědět, jaký je krizový scénář a další předpokládaný vývoj. Budou vznikat krizová centra? Stejně tak, jak dlouho budou opatření trvat. Co musí nastat, aby opatření byla postupně rušena?

4. Jako volení zástupci velké části veřejnosti žádáme předsedu vlády, aby nás pravidelně informoval o závažných krocích své vlády.

FB TOP 09

Společné prohlášení předsedů opozičních parlamentních stran

 

V České republice je aktuálně potvrzeno 344 případů nákazy novým koronavirem. V neděli vláda plošně zakázala volný pohyb lidí s výjimkou cest do zaměstnání, nezbytných cest za rodinou, pro základní životní potřeby nebo k lékaři. Preventivní opatření přijímají i firmy, úřady, soudy, dopravci nebo nemocnice, z nichž některé ruší neakutní operace. Politici dále vyzvali občany k zakrývání úst a nosu na ulicích, i když je roušek stále nedostatek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner