Rekord: Ve středu v ČR přibylo 15 729 případů covidu-19

Ilustrační foto (pixabay)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay

Je tu další rekordní nárůst počtu nakažených novým koronavirem. Ve středu v České republice přibylo 15 729 případů covidu-19. Je to nejvíce od začátku epidemie.

Počet pacientů, kteří jsou momentálně s nemocí hospitalizovaní, je 8 278, a 1 244 je evidováno jako v těžkém stavu. Počet hospitalizovaných se oproti včerejšku zvýšil o 882 osob, z toho 110 muselo být hospitalizováno v těžkém stavu. Česká republika také překonala hranici čtyř tisíc úmrtí.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v úterý řekl médiím po schůzi vlády, že počet hospitalizovaných bude v následujících dnech stále stoupat i přes zvolňující se tempo růstu nakažených. „Protože to, co teď zažíváme, je odraz toho, co se stalo před dvěma týdny. Jestli se situace začne lepšit, neuvidíme to dřív než za deset až čtrnáct dní,“ dodal.

Nejvíce se covid-19 v posledních dnech šířil na Náchodsku a Pelhřimovsku. Na Náchodsku přibylo za posledních sedm dní přes 1140 nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel a na Pelhřimovsku 1137 nakažených.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]