Reportéři Seznamu: Babiš ml. tvrdí, že český premiér tlačí na jeho matku

Andrej Babiš mladší (repro Seznam Zprávy)

Andrej Babiš mladší | FOTO: repro Seznam Zprávy

Sabina Slonková a Jiří Kubík se podle TV Seznam opět vydali za Andrejem Babišem ml., klíčovým svědkem kauzy Čapí hnízdo, za nímž dnes odjel i jeho otec, český premiér. A podle zpráv, které jim Babiš ml. zaslal, to vypadá, že předseda vlády tlačí na svou bývalou ženu, aby se už žádné informace nedostaly ven.

Toto přišlo reportérům z adresy Babiše ml.:

„Matka na mě začíná dělat tlak, protože můj otec určitě dělá tlak na ni prostřednictvím sms.“

„Ono to dost bolí, když váš vlastní otec říká, že o něčem lžete. Nevím, o čem mluvil.“

„Můžu vám dát číslo svého švýcarského telefonu jako poděkování poté, co mě spojíte s vyšetřovateli.“

Český premiér do Ženevy odjel v sobotu ráno. Reportéři na místě narazili na právníka, který jim sdělil, že by neměli dále natáčet. Babišově bývalé manželce na místě zanechali dopis.

Andrej Babiš mladší novinářům Seznamu Zprávy  v první reportáži řekl, že byl kvůli kauze Čapí hnízdo unesen na Krym. Premiér tato slova přičítá jeho duševní nemoci. Už v pátek dal najevo, že se za synem do Švýcarska brzy chystá. Oba Babišové i dospělá dcera Babiše z prvního manželství čelí kvůli Čapímu hnízdu trestnímu stíhání. Policie nyní prověřuje také okolnosti pobytu Babiše juniora na Krymu.

Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka míní, že Babišova návštěva syna by mohla být vnímána jako pokus ovlivnit svědka. „Není zde vážné podezření z ovlivnění svědka/obviněného v kauze Čapí hnízdo? Nemá v takových situacích být využita vazba?“ uvedl na Twitteru. K věci by se podle něj měla vyjádřit policie a ministra vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]