Reportérku okradli v Kataru přímo při živém vstupu. Policisté s ní nechtěli mluvit

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Reportérka argentinské televize Dominiqua Metzgerová byla na fotbalovém mistrovství světa v Kataru okradena přímo při živém vstupu. Tím však nepříjemný zážitek neskončil. Na policejní stanici s ní totiž odmítli sepsat výpověď. Důvodem prý bylo to, že je žena. Video, ve kterém o celém zážitku reportérka mluví, se objevilo na sociální síti. Informují o tom také zahraniční média.

Metzgerová popsala, že návštěva policejní stanice byla otřesným zážitkem. Nahlásit krádež se ji totiž povedlo až poté, co ji byla přidělena policistka. Do té doby s ní nechtěl nikdo mluvit. „Policistka mě ujistila, že pachatele chytí, protože mají všude kamery. Tisíce kamer s technologií rozpoznávání obličejů,“ přiblížila reportérka.

„Zároveň se mě ptala, co s ním mají udělat, když ho chytí. Odpověděla jsem, že nechápu, na co se mě ptá,“ pokračovala reportérka argentinské televize. Podle svých slov si měla vybrat, zda má jít kriminálník na pět let do vězení, nebo ho mají deportovat ze země. „Odpověděla jsem, že chci zpět svou peněženku a odmítám suplovat spravedlnosti,“ popsala.

Peněženku ani doklady zatím zpět nedostala. Absurdní je, že byla okradena přímo při živém vstupu do televize. V tu chvíli si to prý vůbec neuvědomila. „Živé vysílání, hlučný dav, hudba, vždyť to znáte. Když jsem však skončila se živým vstupem a chtěla jsem si jít koupit pití, uvědomila jsem si, že nemám věci,“ přiblížila reportérka.

Za nerovnoprávnost žen a mužů je Katar, kde fotbalové mistrovství světa probíhá, dlouhodobě kritizován. Kritiku schytává i mezinárodní fotbalová federace FIFA za to, že takové zemi šampionát povolil. V rozhovoru pro deník FORUM 24 o tom hovořil také komentátor Jaromír Bosák. Podle něj je představitelům FIFA úplně fuk, že na stavbách stadionů umřely tisíce lidí, že lidská práva jsou v Kataru na seznamu zakázaných slov, že v zemi nemá fotbal žádnou tradici a že se do malého státu nevejdou ani fanoušci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články