Reprezentace je dražší než FC Barcelona. Na Německo tak není vyprodáno

Wikipedia

Fotbalová reprezentace se dnes utká s úřadujícími mistry světa z Německa. Na duel, který by měl být dlouho předem beznadějně vyprodaný, bylo ještě včera večer k dispozici více než 2000 vstupenek. Důvod je prostý. Lístek za branku stojí 890 korun, na boční tribunu 2890 Kč. Tolik nestály ani ta nejlepší místa na zápasy základní skupiny loňského mistrovství Evropy ve Francii. Česko tak bude nejspíše jedinou zemí za posledních deset let, která zápas se světovými šampiony nevyprodá.

Pro srovnání, nejlevnější lístek na ligový zápas hvězdami nabyté Barcelony seženete v přepočtu za 1400 korun. Přesto, že sedíte na nejvrchnější tribuně stotisícového stadionu Camp Nou, jde o nezapomenutelný zážitek a peněz litovat nebudete. Za zmíněných 2890 korun byste pak měli lístky do prvního patra v rohu stadionu. Pokud si chcete dopřát opravdovou lahůdku, na střetnutí základní skupiny Ligy mistrů mezi Barcelonou a posledním finalistou milionářské soutěže Juventusem, byly v prodeji nejlevněji lístky za 1900 korun.

Nebo také můžete vyrazit za téměř 3000 korun do Edenu na českou reprezentaci. Hlavním lákadlem zápasu jsou němečtí mistři světa. Zda půjde v konfrontaci s českým národním týmem o reklamu na fotbal je ale otázkou. Za takové peníze přitom očekáváte, že zklamaní neodejdete.

FAČR se potýká po zastavení státních dotací s finančními problémy, a tak se rozhodla, že situaci vylepší tím, že ze zápasu vybere co nejvíce peněz. Odnesli to fanoušci, kteří mnohdy na utkání národního týmu chodí pravidelně, ale dát téměř 3000 korun za jediný lístek, je pro ně zkrátka hodně. Čtyřčlennou rodinu by duel přišel na téměř 12 000 korun. Nejlevnější vstupenka na loňské mistrovství Evropy ve Francii stála přitom 650 korun.

V době, kdy FAČR jako celek čelí trestnímu oznámení v souvislosti se zneužitými státními dotacemi, nemá předsedu a česká reprezentace patří přinejlepším k evropskému průměru, to není právě nejlepší způsob, jak zlepšit jméno českého fotbalu. Do světa navíc poběží přímý přenos zápasu mistrů světa z Německa, na kterém budou stovky volných míst. Na stadionu, který má kapacitu 21 000 sedadel.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner