Republikou zítra projede americký konvoj. „Vlastenci“ jdou demonstrovat

Americký vojenský konvoj. (ČTK)

Americký vojenský konvoj. | FOTO: ČTK

V sobotu a v neděli se přes Českou republiku přesune z Německa do Polska konvoj amerických vojenských vozidel. Jde o celkem 127 kusů kolové techniky, která na trasu vyrazí v sedmi kolonách. S technikou se přesune i 550 vojáků.   „V souvislosti s průjezdem americké armády by nemělo dojít k žádným výraznějším dopravním komplikacím. V případě jakéhokoliv problému americké techniky je ŘSD připraveno ihned zasáhnout, a to včetně odtahu případného porouchaného vozu,“ ohlásili pracovníci Ředitelství silnic a dálnic.

První kolona vyrazí z Rozvadova v sobotu 25. 3. v 9.00, další vždy po půlhodině. Přes noc se vojáci ubytují v kasárnách ve Staré Boleslavi. V neděli bude přesun zahájen v 7.00, opět v půlhodinových intervalech. Bezpečnostní zastávky budou provedeny na SSÚD Ostrov u Stříbra na D5 a SSÚD Pravy na D11, kde konvoje natankují svou vlastní naftu. Poslední americký konvoj by měl opustit ČR v neděli 26. 3. v 15.30 přes hraniční přechod v Náchodě.

Na konvoj nejsou však připraveni jen silničáři. Po svém se nachystali také odpůrci NATO. Na dnešní poledne chystají demonstraci před budovou Ministerstva obrany ČR. Pod touto akcí je podepsána známá iniciativa Ne základnám.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články