Restaurace, která stála Prymulu křeslo, dostala pokutu dva tisíce korun

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) (ČTK)

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) | FOTO: ČTK

Restaurace, kde se navzdory uzavření takových podniků kvůli koronavirovým opatřením konala schůzka Romana Prymuly a Jaroslava Faltýnka, již byla potrestána. Dostala pokutu dva tisíce korun. To dopadla lépe než Prymula.

„Dosud neznámou informaci o výši pokuty sdělil ČT magistrát na základě žádosti podle zákona o svobodném přístupu k informacím. Majitel restaurace Rio’s už podle magistrátu pokutu zaplatil.

FORUM 24 (archiv)

‚Provozovateli restaurace Rio’s, který umožnil několika známým osobám přístup do prostor restaurace, byla za porušení vybraného vládního usnesení uložena ve správním řízení pokuta dva tisíce korun, která byla zaplacena v celé její výši,‘ uvedl v odpovědi na žádost o informace magistrát. Kvůli schůzce, která se uskutečnila v době uzavření restaurací z důvodu epidemie koronaviru, skončil Prymula v pozici ministra zdravotnictví a Faltýnek rezignoval na post prvního místopředsedy hnutí ANO. Oba politici následně dostali třítisícové pokuty od pražské hygieny za nenasazené roušky při opouštění restaurace.“

Nakonec tedy nejhůře ze všech dopadl Roman Prymula, protože přišel o ministerské křeslo, ve kterém dlouho nepobyl. Jestli je terno tuto funkci dnes zastávat, je jiná věc. Zase jsme měli během pár týdnů postupně tři ministry zdravotnictví a svět musí žasnout, jaké je tady v boji s koronavirem nasazení.

Jaroslavu Faltýnkovi se daří a nějaká funkce prvního místopředsedy ANO, to jistě oželí. Jeho moc nejspíš nespočívá ve formálních funkcích. A restaurace? Ta jistě tak brutální zásah do své kasy už zkousne. Tam chodívala vybraná klientela, tak třeba svou přízeň zase obnoví, až „bude líp“.

Nakonec se vlastně můžeme ptát, jestli skutečně šlo tak o mnoho. To si tam všichni účastníci tajemné schůzky mohli ještě posedět o něco déle. My, chudoba u PC, jak říká florista paní premiérové, přece víme, že přísnost musí být na nás.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]