Restaurace Prymuly a Faltýnka? Oblíbený podnik Nejedlého, Efka a údajných bývalých veksláků

Restaurace Rio's na Vyšehradě (www.riorestaurant.cz)

Restaurace Rio's na Vyšehradě | FOTO: www.riorestaurant.cz

Česká republika má novou restauraci, o které ví snad každý. Rio’s na Vyšehradě. O její slávu se postaral Roman Prymula, ministr zdravotnictví, který nejdříve zakázal provoz všech restaurací a potom do jedné z nich vyrazil pěkně bez roušky na noční drink. Pomohl mu s tím Jaroslav Faltýnek, první místopředseda ANO a šéf poslanců pana premiéra. Pán, který domlouvá kšefty, jak je známo z mnoha kauz.

Vypadalo to jako celkem normální papalášská párty. Když jiní nemohou, když mají všichni hospodští mít zavřeno, oni si zajedou na nějaký ten drink. V noci, bez roušky, státem placenou limuzínou pěkně. Jenže celá kauza se trošku zadrhla zmateností papalášů. Jeden říká něco jiného než ten druhý a ústřední aktér nejprve nabízí, že klidně odstoupí, aby mu po pár hodinách došlo, že vlastně nic neudělal, takže neodstoupí. Šel do hospody, ale vlastně nešel do hospody, šel bez roušky, ale vlastně si ji vzal. A tak dále. Ty výmluvy plukovníka Prymuly jsou tak směšné, že není třeba je připomínat stále dokola.

Eric Drooker

A kde se to vlastně sešli? I když Prymula tvrdí, že přes onu restauraci pouze prošel do soukromých prostor Vyšehradské kapituly, vlastníci a správci to popírají. Prymula mohl jít do restaurace, do sklepa a nebo do špajzu. A to je asi tak všechno. Prymula se na Vyšehradě neocitl náhodou. Faltýnek, v mafiánských kruzích údajně přezdívaný „Efko“, si ho zavolal do své oblíbené restaurace, kde uzavřel už nejeden obchod.

Co řešili, to asi nikdy neprozradí. Kde to řešili? V podniku oblíbeném určitou pražskou smetánkou. Podle médií si do restaurace Rio’s rád zajde právě Faltýnek, naučil ho tam chodit Martin Nejedlý, podivná postava motající se kolem Miloše Zemana. Podnik má v oblibě určitá skupina lidí, která působí jakoby vzešla z prostředí veksláků, upozornil server E15.cz. „Podle člověka obeznámeného s provozem restaurace, který však nechtěl být jmenován, to byla restaurace jako vystřižená z 90. let,“ cituje E15.cz.

Dobře si vybrali. Tam se jim musí líbit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články