Restrikce kvůli covidu přinesly jen ztráty. Další už nebudou, prohlásil ministr Válek

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) (Ben Skála, Benfoto / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) | FOTO: Ben Skála, Benfoto / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Nová kampaň pro očkování proti covidu-19 se ponese pod heslem „Očkujeme se pro život beze strachu“, s dodatkem „Zdraví přeje připraveným“. Nová kampaň se objeví na sociálních sítích a koncem září pak i v médiích. Ministerstvo tvrdí, že podle jeho průzkumu má o čtvrtou dávku očkování zájem 38 procent populace a 20 procent lidí ještě není rozhodnuto.

„Jsme připraveni na podzimní vlnu, která bezesporu přijde. Pravděpodobně o něco později, než jsme čekali,“ konstatoval ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), podle něhož se však nechystají žádné restrikce, jaké byly nařizovány v minulosti. „Znamenaly jen obrovské ekonomické ztráty a nic nepřinesly,“ dodal ministr. Ministerstvo však doporučuje nošení respirátorů nebo roušek na rizikových místech, jakými jsou zvláště zdravotnická zařízení a zařízení sociální péče.

(Týdeník FORUM)

„Očkování se pravděpodobně bude muset opakovat tak dlouho, dokud ten virus s námi bude,“ prohlásil ministr zdravotnictví.

„Úplně přesně nevíme, kdy se objeví nová vlna covidu a úplně přesně nevíme, kdy budou nové vakcíny,“ uvedl ředitel odboru komunikace ministerstva Ondřej Jakob, podle něhož tak bude druhá část kampaně spuštěna flexibilně s ohledem na vývoj situace.

Kampaň připravila reklamní agentura McCann-Erickson a hodnota zakázky se vešla do dvou milionů korun.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví má od zahájení očkování koncem prosince 2020 kompletní vakcinaci proti covidu v ČR téměř 6,9 milionu lidí, tedy zhruba 65 procent populace. Proočkovanost seniorů je vyšší než 90 procent, u mladších lidí klesá. Posilující dávku má asi 63 procent těch, kteří již byli očkováni, další přeočkování, které je dostupné od 18. července, dostalo zatím necelých 100 000 lidí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články