Řetězový e-mail od údajného profesora: Merkelová, uprchlíci, rasismus, strach

Spolková kancléřka Angela Merkelová (ČTK)

Spolková kancléřka Angela Merkelová | FOTO: ČTK

Do hry se vrátil jeden starší řetězový e-mail, který má respondenty poštvat proti německé kancléřce Angele Merkelové, proti našim evropským spojencům a samozřejmě je postrašit uprchlíky. Je zajímavé, že text koloval českým internetem již v roce 2017 a nyní je zpět.

„Angela Merkelová označila obyvatele české kotliny za xenofoby a rasisty. Přisadili si i bývalý francouzský ‘američan’ prezident Hollande a rakouský ministr zahraničí Kurz,“ stojí v textu podepsaném prof. PhDr. Pavlem Linhartem, DrSc. Právě používání titulů je často využíváno jak v podobných mailech, tak například na webu Parlamentní listy, kde má různým tvrzením dodat váhu. Vzhledem k množství titulů je podivné, že není možné o údajném autorovi nic dohledat, a to včetně jakékoli odborné práce.

„Rakušáci se dnes tváří, že oni nic, oni muzikanti, a byli téměř Hitlerovou obětí. Když ho vítali při anšlusu záplavou květin a jásotem, toho svého milovaného rodáka z Braunau, to nebyli oni?“ útočí e-mail i na naše další sousedy.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Článek stejného autora vyšel již 6. července 2017 na webu Nová republika s titulkem „Angela Merkelová si nedá pokoj! Označila obyvatele české kotliny za xenofoby a rasisty!”. Žádné podobné tvrzení německé kancléřky není možné dohledat.

„Máslo na temeni své hlavy pozapomněla i sladká Francie. Ta se nerozpakovala do německých koncentračních táborů dodávat Židy ve velkém. Když počet nežidovských běženců z jiných zemí včetně Česka dosáhl počtu 60 000 lidí (! ), Francie v roce 1941 vyhlásila uprchlickou krizi a další lidé do země vpuštěni nebyli. Přitom – každý z válečných migrantů ve Francii musel prokázat, že má prostředky na živobytí,“ tvrdí e-mail.

Podle „autora“ by se státníci měli naší zemi omluvit a nakonec dodává: „Pošlete tento e-mail i vašim přátelům, aby si také mohli udělat obrázek, jak na naši zemi nahlížejí někteří lídři EU!!“ Tím je účel textu definitivně jasný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]