Je tu nové číslo Revue FORUM a s ním i aktuální téma – další část kauzy Čapí hnízdo. Premiér Andrej Babiš sice říká, že o věci on ani jeho právníci nic nevědí, tou skutečnou otázkou ale je, jak se to stane, že dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch po čtyřech letech dozorování případu změní názor? Nějaké nápady máme.

CELÉ ČÍSLO ČTĚTE ZDE

Dozvíte se, co by teď mohlo být dál, něco o tom, jakou roli budou hrát Pavel Zeman a Lenka Bradáčová a samozřejmě si také můžete přehledně připomenout, jak to vlastně s Farmou Čapí hnízdo od jejího počátku bylo a je.

PŘEDPLATNÉ OBJEDNÁVEJTE ZDE

Ale to samozřejmě není všechno. Připravili jsme pro vás několik zajímavých rozhovorů. Režisér Vít Klusák hovořit s Terezou Štegmannovou nejen o své připravované novince V síti, ale i o dalších dokumentech, kterými se zapsal u české veřejnosti, například Matrix AB, v němž zaznělo legendární Babišovo sdělení, že Čapí hnízdo byl jeho nejlepší nápad.

Ale kromě toho jsme mluvili s Jakubem Kalenským, expertem na dezinformace, který je momentálně terčem útoků snad všech prokremelskéch médií. Není to ovšem žádné depresivní čtení, protože jsme se pokusili pojmenovat i to, jak proti všem těmto nebezpečím bojovat.

Velkou pozornost budí v poslední době také Mašínův statek v Lošanech, kde se začíná budovat památník. Vše kolem něj jsme probrali s historikem Petrem Blažkem. A dozvíte se i to, jak bude památní vypadat. Téma je to ale rzsáhlejší, protože už brzy vznikne i další památník – Jana Palacha ve Všetatech. Vše důležité o obou zásadních místech se dozvíte v Revue FORUM.

Ani na kulturu jsme nezapomněli! Znáte malíře Jaroslava Verise? Ne? To je velká škoda. Můžete si zajít na výstavu tohoto jedinečného a neprávem zapomenutého umělce a víc o tom, kdo to byl, si přečtete v aktuálním čísle.

Je nabité jako vždy a doufáme, že se vám bude líbit!

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora