Revue FORUM: Exkluzivní rozhovor s koalicí SPOLU, Bára Štěpánová a velké téma o ruském fašismu

Revue FORUM ()

Aktuální číslo Revue FORUM je stále dostupné. Můžete si jej objednat nebo přečíst elektronicky (ZDE), zároveň je samozřejmě možné zakoupit jej v trafice a nově také na čerpacích stanicích OMV. Tentokrát stojí opravdu za to. Získali jsme exkluzivní rozhovor s lídry koalice SPOLU. Mluvili jsme s herečkou Bárou Štěpánovou , se sociologem Danielem Prokopem a připravili jsme velké téma o ruském fašismu. Tohle číslo si nenechte ujít!

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová a Marian Jurečka na osmi stranách mluví o tom, jaké to je jednat z opozice s Andrejem Babišem, popisují, jak jejich koalice funguje a zda vydrží i po volbách, a došlo i na zásadní geopolitické otázky. Například na to, kdo by (ne)měl dostavět Dukovany. V tomto je postoj konzervativní koalice jasný.

Herečka Bára Štěpánová momentálně nemůže dělat svoji práci. Doba není jednoduchá pro nikoho, a tak jsme si povídali o tom, zda je možné se stále ještě cítit svobodně a co to svoboda vlastně znamená. Řeč byla i o novém představení v divadle Ungelt, které snad budeme moci vidět na podzim, pokud situace dovolí. Ale došlo samozřejmě i na naději! Tu herečka vidí například v tom, že se podařilo vytvořit dvě předvolební koalice opozičních stran.

Sociolog Daniel Prokop se v interview vyjadřuje hlavně ke školství. Podle jeho názoru jsou v Česku bohužel vychováváni další voliči populistů. Proč? A jak by se tenhle problém dal zlomit? I o tom píšeme v Revue FORUM.

Rusko zavírá poziční politiky, manipuluje médii a buduje kult velkého vůdce. Pojmenovali jsme věc pravým jménem a píšeme tak o ruském fašismu. Kde se vzal? A je vůbec možné proti němu bojovat zbraněmi, které znají a využívají demokratické země? A může být Rusko někdy svobodné?

Samozřejmě ani tohle není všechno. V Revue FORUM najdete články k aktuálním tématům, hlavní komentář se věnuje ministru zdravotnictví Janu Blatnému. Ekonomika se tentokrát zaměřuje na možnost příchodu čtvrtého operátora a na ceny dat v Česku. Připomínáme výročí tzv. války v přímém přenosu, neboli války v Perském zálivu. Navštívili jsme někdejší komunistický jaderný sklad Javor 50, zmapovali jsme příběh Josefa Průši a jeho 3D tisku a připomínáme i dílo zasnulého sochaře Jiřího Beránka. Je to nabité číslo!

Pokud už nechcete o žádné přijít, předplaťte si Revue FORUM ZDE. Podpoříte tím nezávislou žurnalistiku!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com