Kupte si Revue FORUM: Čtěte o výstavě Mikuláše Medka, kterou ohrozil Vladimír Železný

Eric Drooker

Nové číslo časopisu Revue FORUM je věnováno jedinečné výstavě ještě jedinečnějšího malíře Mikuláše Medka. Chcete vědět, jak byl příbuzný s T. G. Masarykem? A co se stalo, že jen pár týdnů po zahájení muselo být odvezeno 11 jeho děl, která patří Vladimíru Železnému? O tom všem tentokrát píšeme.

Kromě Medkova osudu si v souvislosti s výstavou můžete prohlédnout některá jeho díla, fotografie z dětství s jeho bratrem, někdejším kancléřem prezidenta Václava Havla Ivanem Medkem a přinášíme také rozhovor s kurátorem výstavy Karlem Srpem.

PŘEDPLATNÉ REVUE FORUM ZDE

Není to ale „jen“ Mikuláš Medek. V Revue FORUM najdete i několik rozhovorů. Hovořili jsme s evropskou ombudsmankou Emily O’Reillyovou o tom, jak zásadní je pro EU transparentnost, a to i v případě auditů, které se týkají premiéra členského státu, aktuálně Andreje Babiše.

Po čase jsme se zevrubně podívali na to, jak píší Babišovy noviny. Přinášíme jedinénečné ukázky z díla šéfredaktora Lidových novin Istvána Léka, z nichž hned čtyři články chválily skvělou českou vládu za výhru nad koronavirovou krizí. Některé texty totiž zrají jak víno.

Navazujeme také na dlouhodobé téma relativizace historie, tentokrát v rozhovoru Pavla Šafra s disidentem Františkem „Čuňasem“ Stárkem, který je spoluautorem knihy, jejíž úvodní slovo zcenzuroval Ústav pro studium totalitních režimů. Poslední rozhovor čísla jsme vedli s herečkou a režisérkou Petrou Nesvačilovou, která natočila dokument o „červených trenkách“.

Píšeme samozřejmě i o aktuálních tématech. Kdo je to vlastně Roman Prymula, který nás má vyvést z krize? Jak ve skutečnosti dopadly volby, o nichž se často píše, že je vyhrálo hnutí ANO? A bude to Donald Trump, kdo vyhraje blížící se americké volby? Ano, je to skutečně nabité číslo, na jehož konci se zasmějeme na rozloučenou exhejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové.

Pokud se vám nechce do trafiky, ZDE si můžete aktuální Revue FORUM objednat do schránky nebo elektronicky.