Rezidenci Donalda Trumpa prohledávala FBI. Hledala tajné dokumenty

Donald Trump (ČTK)

Donald Trump | FOTO: ČTK

FBI provedla domovní prohlídku v rezidenci Mar-a-Lago bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Jde o vyšetřování údajného nesprávného nakládání se záznamy Bílého domu, včetně utajovaných materiálů, které měl exprezident z Bílého domu odnést.

Zásah trval několik hodin a skončil zabavením několika dokumentů. Prohlídce byla přítomna i Trumpova právnička Christina Bobbová. Žádný bývalý prezident nečelil takovému veřejnému vymáhání práva jako Trump. Jeho podporovatelé a voliči obvinili FBI z diskriminace.

(Týdeník FORUM)

„Dokonce se vloupali do mého trezoru,“ uvedl Donald Trump v prohlášení, v němž pátrání FBI kritizoval a přirovnal ho k aféře Watergate. Trump akci FBI ve svém sídle potvrdil a uvedl, že jeho resort byl „obléhán, přepaden a obsazen velkou skupinou agentů FBI“.

„Po práci a spolupráci s příslušnými vládními agenturami nebyla tato neohlášená razie v mém domě nutná ani vhodná,“ dodal Trump, který nebyl v Mar-a-Lago přítomen.

Federální vyšetřovatelé hledali důkazy, že Trumpova administrativa nesprávně nakládala s prezidentskými záznamy, a dokonce odvezla některé krabice s dokumenty právě do Trumpova letoviska Mar-a-Lago.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články