Řezník bojkotující Babiše: Jsme svědky demontáže demokracie

Eric Drooker

Klatovský podnikatel Pavel Havlíček se před několika měsíci rozhodl pro zvláštní čin. Na své řeznictví si vyvěsil ceduli, na které hlásá, že neprodává výrobky firem Andreje Babiše a nikdy se tak nestane. Svým příkladem strhnul spoustu dalších živnostníků a z události, která se z počátku zdála jen jako snaha pár lidí upozornit na nebezpečí rozrůstajícího se impéria ministra financí, se stala celorepublikově podporovaná akce. Řezník Havlíček však zdůrazňuje, že problém nekvalitních potravin z Agrofertu není to nejhorší, co nám od Andreje Babiše hrozí.

Havlíček svou snahu nebere jako boj o osvětu veřejnosti a zlepšení kvality vyráběných potravin. „Já nebojuji proti nekvalitním potravinám. To je věc každého jednoho jedince, který hodlá ignorovat cenu práce někoho jiného a osobuje si právo určit, že párky mají stát 39,90,“ vysvětluje klatovský řezník na svém facebookovém profilu. Pochopit to ale podle něj budou mít problém zejména Babišovi přívrženci. „Aby nedocházelo neustále k omylu. I když si myslím, že omyl nehrozí, to jen kobliháři se snaží z bojkotu Babišovy oligarchie udělat vznešený boj za zlepšení kvality potravin, aby se Andrej NeBureš mohl jako správný hrdina připojit,“ myslí si Havlíček.

Já si beru úvěry, jiný dostává dotace
Kromě nekvalitních výrobků, které firmy Andreje Babiše produkují a na jejichž složení Havlíček na stránkách svého Řeznictví u Pavlíka poukazuje, se však větším problémem stává vliv ministra financí na fungování státu. „Jsem svědkem demontáže demokracie, jsem nucen poslouchat moralizování někoho, komu přispívám na nová hnízda v Berchtesgadenu…, pardon, Olbramovicích,“ rozčiluje podnikatele. „Jsem nucen si brát úvěry a půjčky na přežití krize, zatímco tyto krvavé peníze dostane druhý ve stejné době ve formě dotace,“ upozorňuje Havlíček.

Babiš mě přirovnává ke zloději
Jako ostatní drobní a malí podnikatelé se Havlíček cítí také dotčen jednáním ministra, který chce pomocí různých kontrolních mechanismů zasáhnout právě menší firmy, které podle něj kradou na daních. „Já se cítím permanentně urážen Babišem, ministrem financí, který neví, kolik je 12 x 500, jsem urážen a přirovnáván ke zloději, jsem nucen obhajovat svou nevinu,“ tvrdí řezník.

Nabízím jen informace, kdo podvádí
I přes problémy, které musí při svém podnikání překonat, však nechce Havlíček nikomu radit, co má jíst, nebo kde si potraviny opatřovat. „To všechno je skutečně jen a jen na Vás. Já Vám přece nebudu nařizovat, co máte a co nemáte kupovat. Vždyť máte svou hlavu a jistě sami nejlíp víte, co je pro Vás dobré, dokážete poznat, co je hnůj, pokrytectví a podvod,“ píše na sociální síti majitel řeznictví. „Já Vám dám jen více informací, abyste ten podvod mohli odhalit. A k tomu Vám řeknu – tohle vyrábí někdo, kdo nás nutí odevzdávat výsledky naší dřiny proto, že jinak přiznáváme, že krademe,“ dodává Havlíček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner