Řezník Havlíček kandiduje do Senátu a vzkazuje Babišovi: Nebojím se tě!

Živnostenské listy

Pavel Havlíček | FOTO: Živnostenské listy

Řezníkovi Pavlu Havlíčkovi došla trpělivost. Živnostník z Klatov, který je známým odpůrcem výrobků Agrofertu i politiky Andreje Babiše, oznámil po odhlasování zákona o elektronické evidenci tržeb svou kandidaturu do Senátu. Na sociální síti rovněž zveřejnil výzvu, ve které ministrovi financí vzkazuje, že se ho nebojí, ačkoliv to v osmdesátých letech bylo naopak. Podle Havlíčka je nepřípustné, abychom se vraceli do doby estébáků a udavačů.

vyzva babisovi havlicek

Havlíček se dostal do povědomí lidí svým bojkotem Babišových výrobků. „Ten, kdo nabízí párky bez masa a z půl kila masa dokáže udělat kilo uzené kýty bez kosti nemá nejmenšího práva nám tu, slovy Karla Kryla, na rohu ulice o morálce kázat,“ vysvětloval klatovský řezník. Aby si z výkladu svého obchodu sundal plakát, na kterém oznamuje, že Babišovy výrobky nikdy neprodával a prodávat nebude, ho nepřesvědčil ani ředitel Kosteleckých uzenin, který za Havlíčkem do Klatov přijel.

[ctete-foto]12836[/ctete-foto]

Když Andrej Babiš začal prosazovat pro něj stěžejní zákon o EET, který postihne všechny malé a drobné živnostníky, začal se Pavel Havlíček angažovat i na demonstracích proti zavedení tohoto šmírovacího nástroje. „Ano, je to celé zvrhlé. Stejně zvrhlé, jako bezprecedentní estébácké označování živnostníků za zloděje,“ zlobil se řezník. „Vždyť vzpomeňme na slavného doktora Urválka, jak plamenným projevem, bez šance na obranu, odsoudil dr.Miladu Horákovou,“ připomněl Havlíček jeden z nejskandálnějších soudních procesů u nás.

Eric Drooker

Kandidaturu do Senátu Havlíček dlouho zvažoval, ale zavedení EET do přesvědčilo. „Andrej Babiš manipulativně využívá voliče, aby mohl panovat. Jeho pravé důvody jsou ale někde jinde,“ je přesvědčen podnikatel. „Pro něj je likvidace živnostníků jednoznačnou prioritou, protože drtivá většina malých živnostníků se živí kolem potravin, ať už jsou to hospody nebo malé krámky. A ti všichni mu tvoří konkurenci,“ dodává. Havlíček by se chtěl svým politickým angažováním pokusit na Babišovy úmysly upozorňovat větší množství lidí, než může jako živnostník na malém městě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner