Řezník z Klatov bojkotuje Babišovy výrobky. Není sám

Eric Drooker

Klatovský řezník Pavel Havlíček vyvěsil do výlohy své masny ceduli, že neprodává výrobky z koncernu Andreje Babiše. Není zdaleka sám. Akci „Neprodáváme Babišovy výrobky“ s ním sdílí na sociálních sítích desítky dalších drobných živnostníků a zřejmě již i pár větších firem.

Řezník Havlíček kritizuje kupříkladu Babišovy teatrální akce, jimiž si získává některé lidi. Tak třeba Babišův příspěvek na splácení státního dluhu, kterým se miliardář chlubí, je podle Havlíčka jen habaďúra na voliče a lidé by měli pochopit, že si z nich ministr dělá hadr na boty a svými gesty nijak nezasluhuje o lepší fungování státu. „Tak Babiš prý přidal na splácení dluhu 500 000 Kč. Slovy pět set tisíc Kč. Ohromil tím kobliháře i Zemana,“ píše na svém facebookovém profilu Havlíček. „Je to skutečně tak velká částka, nebo je to jen habaďúra?“ ptá se klatovský řezník. „Při jeho odhadovaném majetku 1,54 miliardy eur, to znamená cca 42 miliard korun, se jedná o částku velikosti dvanácti tisícin procenta,“ vysvětluje. „Počítám-li správně, pak je to alikvotní objem peněz, jako kdyby prodavačka z patnáctitisícového platu věnovala osmnáct haléřů, neboli 0,18 Kč …?“ vypočítává Havlíček.

Pozvání z Kosteleckých uzenin

Pavel Havlíček se díky svému boji proti výrobkům od Babiše, které podle letáku na výkladní skříni dostanete zadarmo, pokud je u něj objevíte, dostal i do zájmu společnosti Kostelecké uzeniny. Ta stejně jako desítky dalších firem spadá pod Agrofert. Klatovského podnikatele dokonce generální ředitel uzenářského kolosu pozval na schůzku. „Věřím, že najdeme čas, chuť i vůli sblížit názory na uzenářskou branži bez ohledu na politickou situaci,“ napsal do pozvánky ředitel z Kostelce Jan Hanuš. Svérázný řezník sice pozvání přijal, ale vysvětlil, že má pochybnosti nad úspěšností Hanuše sblížit jejich názory.

11139982_946546158699297_7492568344245839097_n

Za koblihu se koupit nedá

Pavel Havlíček také vyslal jasný signál, že svůj postoj k Agrofertu nehodlá do budoucna měnit. „Chci Vás ujistit, ať už jste kdokoli, že můj protest má více rovin,“ říká. „Těmi dvěma nejzákladnějšími je jednak řemeslná čest a čest obchodníka, která velí neokrádat svého zákazníka, a s tím je i spojena politická rovina protestu, kterou nehodlám opustit,“ trvá si na svém. „Slíbil jsem už známým, že se koblihou koupit nedám,“ tvrdí Havlíček.

Bureš mě nezastraší

Ve svých názorech Havlíček dokazuje, že se skutečně nebojí, přestože veřejně kritizuje nejmocnějšího muže v zemi. Ačkoliv se na sociálních sítích najde pár odpůrců jeho bojkotu, většina lidí mu fandí. „Díky za podporu. Celý život jsem se živil poctivě a ani soudruzi mě nepřiměli ušpinit si svědomí členstvím u nich za příslib možnosti studovat,“ píše Havlíček. „Nejsem tedy inženýrem, zůstal jsem řezníkem. Avšak řezníkem s čistýma rukama. A proto ani Bureš s celou svou squadrou Faltynků mě nezastraší. To všem slibuju. Zavřít můžou, pustit musí,“ dodává „neposlušný“ řezník.

K bojkotu výrobků firem, které vlastní Andrej Babiš, se můžete přidat na těchto facebookových stránkách. Nebo si stačí vytisknout stejný leták, který má Pavel Havlíček ve svém řeznictví, a umístit ho do výkladní skříně vašeho obchodu.

10411995_659033854228279_4616032704169339431_n

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner