Řezníka Havlíčka zcenzuroval Český rozhlas. Za to, že kandiduje do Senátu

Eric Drooker

Známý řezník Pavel Havlíček, který se do povědomí dostal svým bojkotem výrobků firem Andreje Babiše a také kritikou politiky ministra financí zjišťuje, jak silného protivníka má proti sobě. Rozhovor o letním grilování, který Havlíček poskytl Českému rozhlasu Plzeň totiž dostalo takzvanou stopku. Důvod? Klatovský podnikatel kandiduje do Senátu. Ačkoliv bylo povídání o populární úpravě masa bez odkazů na politiku, nesmělo být odvysíláno. Po úniku informací z výslechu Roberta Šlachty do rozhlasu tak jde o další signál, že propojování veřejnoprávního rádia s Andrejem Babišem, nemusí být pouhou spekulací.

Havlíček je celou záležitostí zaskočen. „Celé povídání bylo politiky prosté a bylo jen a pouze o nakupování, výběru a grilování jak klobásek, tak masa, ať už vepřového, nebo i hovězího,“ vysvětluje proč do rozhlasu přijal pozvání. „Celé to bylo jen povídání o jídle,“ dodává. Přesto však z pražského vedení ČRo přišel zákaz Hobby magazín odvysílat. O stopce se klatovský řezník dozvěděl mailem. „Myslím, že sám redaktor je z toho vedle,“ domnívá se Havlíček.

E-mail z Českého rozhlasu:

mail havlicek

Kandidáta do Senátu na Plzeňsku rozčiluje, jak jsou pravidla nastavena odlišně pro různé typy lidí. „Zruší mi pořad a přitom například pan Bělohradský všude vystupuje (včetně rozhlasu),“ dává příklad Havlíček. „Babiš je také všude a přitom je na všech billboardech svých kandidátů…,“ upozorňuje na obcházení pravidel potenciální senátor. „Já to vnímám jako bezprecedentní cenzuru nehodících se nových kandidátů režimem, pomocí veřejnoprávního média,“ řekl Svobodnému fóru Havlíček, který doufá, že takové jednání Českého rozhlasu otevře voličům oči a přesvědčí je, že je daleko lepší volit poctivého živnostníka, než lidi, kteří porušují jakákoliv pravidla.

Záznam celého pořadu, který byl Českým rozhlasem zakázán:

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner