Řidič s Gretinými copy za autem dostal mastnou pokutu. Lidé si satiru vyložili jako únos

„Problém vyřešen“, hlásá další ze samolepek s copánky (pi-news.net)

„Problém vyřešen“, hlásá další ze samolepek s copánky | FOTO: pi-news.net

Německému řidiči vyčuhovaly zpod víka zavazadlového prostoru „Gretiny“ copy. Policie mu po následné pátrací akci uložila mastnou pokutu výrazně převyšující 1000 eur. Oznamovatelé údajného únosu žádnou sankci za zbytečné manévry platit nemuseli.

Poněkud krutý žertík s copy zavěšenými u víka zavazadlového prostoru jeho mercedesu vyšel řidiče ze zemského okresu Amberg-Sulzbach v bavorském vládním obvodě Horní Falc draho. Lidé, které míjel na cestě z Rakouska do své vlasti, na něj volali policii pro podezření z únosu. Ta spustila poměrně velké manévry, aby domnělého únosce dopadla. Nakonec mu jen poslala vyrozumění o pokutě ve výši v přepočtu 34 000 Kč. V jejím zdůvodnění stálo, že dotyčný svým jednáním – vědomým předstíráním nebezpečí – spustil policejní manévry.

Dotyčný 52letý muž, jehož bavorská policie nakonec dohledala pomocí registrační značky, posléze vysvětlil, co se jako vysvětlení nabízelo od samého začátku – z auta visící copy byly koupené a měly odkazovat na švédskou ekologistku Gretu Thunbergovou. O tom koneckonců svědčila i samolepka na zádi předmětného mercedesu s nápisem „Greta? Tu jsem nikdy neviděl!“

O žádný zločin se nejednalo, jak uvádějí německá média, například RTL, neboť ani satira ve zmíněných zemích není trestná, jak o tom vypovídá skutečnost, že předmětné copy i samolepky jsou volně prodejné. Potíž ale byla v tom, že po dotyčném už o tři týdny dříve rozsáhle pátrala i policie v Horní Falci, a později také policie v Tyrolsku v domnění, že unesl dítě. Podle informací televizní stanice RTL dotyčnému v očích německé policie přitížila právě skutečnost, že ke stejnému nedorozumění přispěl už o tři týdny dříve v Horní Falci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články