Řídit stát jako dojnou krávu. Premiér si ze státního nadojil dalších 100 milionů

ČTK

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Daňoví poplatníci se nedobrovolně složili a dali premiérovi sto milionů korun, aby mohl péci toastový chléb o trošku lépe a s nižšími náklady. Tedy, dodávat na trh kamiony levného pečiva a tím zase o kousek víc okopal kotníky malým pekárnám. Andrej Babiš předvádí nepředstavitelné. Naprosto neskrývaně sosá státní pokladnu na zakázkách a dotacích. Současně optimalizuje do té míry, že státu na daních odvádí méně, než od něj získává na dotacích. Premiér v živém přenosu předvádí, co to znamená, řídit stát jako dojnou krávu. Tvrdě a nekompromisně.

ČTK

Jak by asi reagovali obyvatelé města, jehož starosta by si přiděloval zakázky a z městského rozpočtu by navíc dotoval vlastní firmu? Takový starosta by ve funkci asi moc dlouho nevydržel. O takové to lokální přikrádání se od revoluce snažilo mnoho malých i velkých politiků. Pohořeli. Až Babiš jim dává jasnou lekci. Tohle nejspíše už nikdo nepřekoná.

Evropskou unii už nebaví dávat Babišovi peníze. Ten namísto toho, aby se styděl a vracel, bere dál. Ze státního. V tom mu totiž nikdo jen tak nezabrání. Je tím, kdo o peníze žádá, tím, kdo o nich rozhoduje, tím, kdo je přijímá a tím, kdo je utrácí.

Připomíná nám to velice často. Naposledy dnes, kdy novináři Českého rozhlasu upozornili, že si Babiš přihrál sto milionů na pekárničku. Kdo a kdy tohle konečně zastaví?

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republikce.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner
Doporučujeme