Řízení státu jako firmy? Babiš utratil vše. Pryč jsou i rezervy. Prosí ostatní o peníze

Andrej Babiš telefonující, ošklivě mluvící. (repro youtube.com)

Andrej Babiš telefonující, ošklivě mluvící. | FOTO: repro youtube.com

Propaganda ministra financí hlásá do světa v pravidelných intervalech to, že je Andrej Babiš skvělým hospodářem, nejlepším hospodářem! Ale je to trochu jinak. Úplně jinak. Podle zjištění České televize má Babiš problém s letošním rozpočtem. Utratil víc, než mohl. Teď žádá ministry, jestli by mu do státního rozpočtu nemohli poslat zpátky nějaké miliony. Nevycházejí mu čísla. Jenže ministři úsporu nemohou najít. Vědí, kolik potřebují,  a s tím hospodaří.

Andrej Babiš (ATEO)

„Budeme muset požádat kolegy z vlády, aby se podívali do svých kapitol, jestli tam něco neušetří,“ cituje Babiše ČT24. V rozpočtové rezervě měl více než čtyři miliardy korun, pro mimořádná vydání. Ty jsou však už nyní, v polovině dubna, pryč. „Celkově už jsou rezervace vyšší než rezerva,“ říká Andrej Babiš.

Česká televize se zeptala několika ministrů, zda jsou schopni pokrátit své rozpočty. Odpovědi byly záporné.

A na co miliardy z rezervy jdou? Převážně na klasické předvolební zvyšování platů voličů ze státního sektoru. Z rezervy dostanou přidáno například pracovníci v kultuře, v sociálních službách, řidiči atd. Velká část rezervy jde na opravy silnic, ale najdou se i zajímavé položky. Tak například 375 milionů korun jde na podporu letectví a spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner