Robert Šlachta pokračuje ve své aroganci. Jeho divadelní kus propadl

Ředitel ÚOOZ Robert Šlachta a olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan na tiskové konferenci 14. června 2013
 (ČTK)

Ředitel ÚOOZ Robert Šlachta a olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan na tiskové konferenci 14. června 2013 | FOTO: ČTK

Bývalému policistovi Robertu Šlachtovi se zřejmě nějak přitížilo. Pokračuje ve svých arogantních výlevech na sociálních sítích. Zřejmě je to následek toho, že jeho životní dílo, razie na úřadu vlády, skončilo fiaskem.

Šlachta v lednu 2008 nahradil Jana Kubiceho na postu ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Jeho „hvězdná hodina“, aspoň si to myslel, přišla v červnu 2013, kdy došlo k zásahu na Úřadu vlády ČR a dalších místech. Byli zatčeni šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase Jana Nagyová a tři bývalí poslanci ODS Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa. Nakonec došlo k pádu vlády. Bylo to velkolepé představení. Janu Nagyovou odváděli v řetězech jako šéfku nějakého mezinárodního drogového kartelu.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Nakonec nezůstalo z celých manévrů nic. Poslanci obvinění z toho, že dostali výměnou za rezignaci na poslanecké mandáty nějaké „trafiky“, stíháni nebyli. Jestli se na to měla vztahovat poslanecká imunita, může být předmětem debaty. I tak ale, pokud jde o věc samotnou, nebývalo zvykem politiky uvrhnout do vazby kvůli nějakým politickým dohodám. Momentální premiér Andrej Babiš je trestně stíhán, a vesele setrvává ve funkci. Kauza Čapí hnízdo se nám ale nějak protahuje a dost lidí si na to už zvyklo.

Robert Šlachta je ale rozhořčen. Na Twitteru napsal: „Tak toto řídilo naši zemi. Ale vám tady se to asi líbilo, ne?“

Co se myslí tím „toto“? Expremiér Petr Nečas a podnětem jsou jeho výroky zveřejněné na serveru Info.cz.

Nečas, který byl spolu se svou ženou Janou zproštěn viny v kauze údajných trafik pro poslance, tam třeba říká: „Cítím se pořád stejně, je to nepravomocný rozsudek a prokurátoři se na místě odvolali. Ten tlak a urputná snaha nás za každou cenu dostat pokud možno do vězení tu stále je a pokračuje už osmým rokem… Je to celé vykonstruované a vylhané prokurátory… Neměli bychom mást veřejnost tím, že jim jde o nezávislé státní zastupitelství. Tady už vůbec nejde o právo a spravedlnost, ale o ostře osobně motivovaný postup olomouckých prokurátorů.“ O Šlachtovi říká: „Ten člověk nemá ani na to, aby vedl obvodní oddělení policie někde v Pohořelicích. A myslím, že v posledních dnech a týdnech je to každému trochu rozumně uvažujícímu člověku jasnější a jasnější.“

Pokud jde o vládnutí, skutečně jsme si moc nepolepšili. Dočkali jsme se vládnutí Agrofertu, střetu zájmů, jaký nemá obdoby. Dryáčnictví, s jakým to všechno začalo, bylo příznačné. Kdyby si tenkrát Nagyovou a ty tři exposlance policie předvolala, tak by přišli. K čemu ta komedie s řetězy? Je to směšné. Šlachta už ale svou roli splnil, a tak se může realizovat jako spisovatel a přispěvatel na Twitteru. A my musíme konzumovat, co tu pomohl nastolit.

A „toto“ tu mělo odhalovat organizovaný zločin.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články