Robert Šlachta propaguje svou knihu na dezinformačním webu

ČTK

Robert Šlachta | FOTO: ČTK

Bývalý policista Robert Šlachta před časem oznámil, že vydá knihu. V té době také spustil svůj profil na sociálních sítích a spekuluje se o jeho vstupu do politiky. Nyní tuto knihu, v níž se čtenáři dočtou i o známé kauze „Nagygate“, propaguje na dezinformačním webu Národní noviny.

„Seriál NAGYGATE se dostal už i do novin . Já se ke kauze Nagyová už vracet nebudu, myslím, že všechno podstatné bylo řečeno. Pokud budete chtít vědět víc o tom, jak jsme v této kauze postupovali, jakým problémům jsme museli čelit nebo jaké myšlenky mi nedávaly v noci spát, budete si to moct přečíst v knize,“ napsal na Facebook Šlachta a nasdílel článek pojednávající o jeho chystané publikaci.

Seriál NAGYGATE se dostal už i do novin :-). Já se ke kauze Nagyová už vracet nebudu, myslím, že všechno podstatné bylo…

Zveřejnil(a) Robert Šlachta dne Úterý 4. února 2020

Web Národní noviny vznikl koncem roku 2018 a upozornil na něj mj. web Manipulátoři.cz. Ten připomíná, že se Národní noviny odkazují na stejnojmenný list Karla Havlíčka Borovského, s těmi ale nemá nic společného. Hned na první pohled je patrné, že se portál zaměřuje na migraci či na témata namířená proti Spojeným státům americkým. Některé texty zase dehonestují slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou či německou kancléřku Angelu Merkelovou.

Robert Šlachta se v roce 2008 stal šéfem Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu. Vedl dodnes kontroverzní zásah na Úřadu vlády v červnu 2013, po kterém padl kabinet premiéra Petra Nečase. V souvislosti s reorganizací policejních útvarů, při které došlo ke sloučení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu s Útvarem odhalování korupce a finanční kriminality do jednotné Národní centrály boje proti organizovanému zločinu, požádal 10. června 2016 o uvolnění ze služby a odchod do civilu. S reorganizací ostře nesouhlasil šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

V roce 2016 začal Šlachta pracovat v Celní správě ČR, o tři roky později skutečně odešel do civilu. Nově oznámil, že bude vydávat knihu, začal se více veřejně angažovat a podle novináře Jaroslava Kmenty uvažuje o kandidatuře do Senátu za hnutí ANO.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner