Rodina Jaroslava Kubery promluvila. Šéf Senátu měl infarkt zřejmě po nátlaku Číňanů a Hradu

Jaroslav Kubera (FB ODS)

Jaroslav Kubera | FOTO: FB ODS

Rodina Jaroslava Kubery promluvila. Podle informací, které manželka a dcera zemřelého předsedy Senátu sdělily reportérům pořadu České televize 168 hodin, poslední dny života Jaroslava Kubery zásadně ovlivnily dvě události. Tou první byl lednový oběd s prezidentem Milošem Zemanem, kde mu byl zřejmě předán výhružný dopis Číňanů, a druhou událostí byla schůzka s čínským velvyslancem, která se jen mezi čtyřma očima uskutečnila tři dny před Kuberovou smrtí.

Jak obě ženy sdělily ČT, lékaři po smrti předsedy Senátu zjistili, že infarkt, na který v pondělí 20. ledna 2020 zemřel, prodělal zřejmě už v pátek 17. ledna. Tehdy byl na recepci na čínské ambasádě, kde se uskutečnilo zmíněné neplánované půlhodinové setkání s velvyslancem Čang Ťien-minem. S tématem schůzky se Kubera své ženě nechtěl svěřovat, prý po jednání jen mlčel, měl zvláštní náladu a jediné, co řekl, bylo, že pokud poletí na Tchaj-wan, Čína velvyslance odvolá.

Podobně zvláštně podle Věry Kuberové její manžel reagoval po lednovém obědě u prezidenta Zemana. Když přijel domů, jen mlčel, chodil po zahradě a přemýšlel. Věra Kuberová uvedla, že za 52 let, co byli manželé, ho v takovém stavu neviděla.

Právě na obědě u Zemana měl Kubera dostat podivný výhružný dopis od Číňanů, kterým nesmírně vadila jeho plánovaná cesta na Tchaj-wan. Před několika týdny Deník N napsal, že dopis si u Číňanů objednal Zemanův kancléř bez bezpečnostní prověrky Vratislav Mynář.

Jednoznačné vysvětlení kauzy požaduje nový předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Miloši Zemanovi napsal už tři dopisy, prezident na ně nereagoval. Vysvětlení chtěli také poslanci ze zahraničního výboru Sněmovny, jenže kancléř Mynář jejich pozvání odmítl a na jednání výboru se nedostavil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]