Rodina Michaela Schumachera ukáže nové záběry hvězdy formule 1

Michael Schumacher v roce 2012 (flickr.com)

Michael Schumacher v roce 2012 | FOTO: flickr.com

Je to již osm let, kdy se při lyžování tragicky zranila legenda F1 Michael Schumacher. Od té doby rodina pečlivě tají všechny informace o jeho zdraví a na fotografie či filmové záběry je uvaleno embargo. Podle britského deníku Daily Mirror ovšem nyní nastala velká změna. V novém dokumentu by fanoušci měli po dlouhých letech svého oblíbence vidět.

Poranění mozku a následné kóma upoutalo Schumachera na lůžko, od nějž se téměř nikdy nedostane na veřejnost jakákoliv informace. To by se teď mohlo změnit. Závodníkova manželka Corinna totiž dovolila, aby se svět mohl podívat, jak to se sedminásobným mistrem světa vypadá. 

Dokument, který bude mít prozaický název „Schumacher“, bude obsahovat i doposud tajné soukromé nahrávky. Němečtí filmaři Michael Wech a Hanns-Bruno Kammertons při natáčení svého dokumentu spolupracovali s Schumacherovou ženou Corinnou, otcem Rolfem, dcerou Ginou-Marií a synem Mickem, který se vydal ve stopách svého táty a také závodí ve formuli.

Mluvčí rodiny Sabine Kehmová říká: „Film zachycuje Michaelovu působivou kariéru, ale také mnoho aspektů komplexního muže. Nemilosrdný a odvážný jezdec formule 1, ambiciózní sportovec, vynikající mechanik s jedinečným technickým vkusem, spolehlivý týmový hráč a muž milující svou rodinu.“

Po 250 dnech v nemocnici byl Schumacher převezen domů do Ženevy. Odtud přišla před několika měsíci první pozitivní zpráva. Bývalý manažer Ferrari Jean Todt se totiž vyjádřil v tom smyslu, že se Michaelův stav podstatně zlepšil. Dalším dobrým signálem je nyní informace o dokumentu, v němž fanoušci „Schumiho“ zase uvidí. Zatím jen není známo, kdy bude mít film premiéru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články