Rodinná dovolená se proměnila v noční můru. Sedmiletého chlapce zabila reakce na jídlo

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Měly to být krásné chvíle, strávené na italských plážích, v restauracích, nebo při netradičních aktivitách. Místo toho se pro rodiče sedmiletého chlapce stala tragédií, kterou budou mít navždy před očima. O fatální nehodě píše deník Manchester Evening News.

Pro Camerona Wahida a jeho bratra Aidana měla být dovolená v Itálii za odměnu. Jejich rodiče Cassandra a Rizwan svým synům chtěli zpříjemnit pololetní prázdniny na Apeninském poloostrově a v rámci toho je brali i do restaurací ve městě Ravello.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Sedmiletý Cameron trpěl alergií na všechny mléčné výrobky, proto bylo vždy důležité na to upozornit obsluhu, aby nedošlo k nemilému překvapení. I v osudný den rodiče požádali servírku, aby jídlo pro jejich mladšího syna neobsahovalo nic z mléka. Ta jim odvětila, že mohou být naprosto klidní, všechno bude v pořádku. 

Jen o pár chvil později však byli britští rodiče svědky toho, jak jejich dítě po talíři špaget dostalo anafylaktický šok a zkolabovalo. „Před jeho alergickou reakcí nás obsluha ujistila, že jídlo je pro něj bezpečné. Vidět ho, jak upadá do šoku a trpí, byl bezpochyby nejhorší zážitek v našem životě” vzpomíná Cassandra.

Matka, zdravotní sestra, ještě synovi aplikovala injekci s epinefrinem, který snižuje alerigickou reakci organismu, ale to nestačilo. O tři dny později Cameron v neapolské nemocnici zemřel.

Rodina zahájila s restaurací soudní spor. Servírce, která dostatečně neupozornila na rizika, která jídlo pro alergiky skýtá, byla prokázána vina na neúmyslném zabití. Šéfkuchař byl viny zproštěn. Soud rodině sedmiletého chlapce také přiznal odškodnění ve výši 288 tisíc liber (8,5 milionu korun).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články