Rohlik.cz stáhl z prodeje toastový chléb z Penamu. Kvůli dotacím

Rohlík.cz (archiv F24)

Rohlík.cz | FOTO: archiv F24

Před několika dny napsal server iRozhlas.cz o tom, že holding Agrofert premiéra Andreje Babiše dostal 100 milionů korun jako dotaci na výstavbu nové výrobní linky toastového chleba z firmy Penam. O tyto peníze ministerstvo financí nepožádalo Evropskou komisi, která vyšetřuje Babišův střet zájmů. A na věc zareagoval internetový obchod Rohlik.cz – stáhl jej z prodeje. Jako první o tomto rozhodnutí informoval server Seznam Zprávy.

„ŘÍKÁME NE podezřelému toasťáku! Podporu si podle nás zaslouží pekárny, které odvádí poctivější práci a obejdou se bez pochybných milionových dotací. Dokud se nevyvrátí podezření, STAHUJEME S OKAMŽITOU PLATNOSTÍ toastový chléb Penam z prodeje!“ uvádí společnost Rohlik.cz na svém twitteru.

Holding Agrofert dostal z kapes českých daňových poplatníků zatím více než 161 milionů korun. Stalo se tak poté, co Evropská komise zastavila vyplácení dotací holdingu kvůli konfliktu zájmů českého premiéra a majitele Agrofertu.

Evropská komise vyšetřuje Babišovy problémy od konce roku 2018. V prosinci se na tom, že je český předseda vlády ve střetu zájmů, shodlo celkem 434 europoslanců.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner