Rok od otravy Bečvy dělá MF DNES Babišovi kampaň. Proto vracíme Čechům noviny

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24

Deník MF DNES v den prvního výročí otravy řeky Bečvy přináší zásadní otvírací článek: „Dvacet tisíc korun pro každého“. Propagandistický leták holdingu Agrofert se katastrofě věnuje ve dvou regionálních mutacích na straně 11. A k věci se vrací jeden z vrchních propagandistů Miroslav Korecký. Ano, i tentokrát je z vydání MF DNES jasné, proč jsme se rozhodli prostřednictvím Týdeníku FORUM vrátit Čechům noviny.

Otrava Bečvy pro holdingové novináře samozřejmě nepatří na titulní stranu, naopak je zde potřeba sdělit, kolik peněz nám vládnoucí garnitura všem věnuje, abychom byli šťastní, spokojení a šli k volbám. To hlavně. Podle dvou článků v regionálních mutacích otrava Bečvy „dodnes budí emoce“. To je skutečně pravda, budí, protože někdo nechce, aby veřejnost znala výsledek vyšetřování.

PŘEDPLAŤTE SI TÝDENÍK FORUM ZDE

Takhle vypadá hlavní článek MF DNES z 20. září 2021:

Pojďme se ale ještě věnovat panu Koreckému, který konečně přestal vystupovat v pořadu 168 hodin a předstírat nezávislého novináře, kterým ani zdaleka není. Korecký napsal:

„A protože se v této Sněmovně stalo zvykem, že se více vyšetřuje a pořádají se bláznivé mimořádné schůze, než se projednávají zákony, domluvili se poslanci, že se ještě jednou sejdou na mimořádné schůzi k závěru vyšetřovací komise k otrávené Bečvě. Protože pár poslaneckých neumětelů přece ví lépe, jak to všechno bylo, než kriminalisté či experti z inspekce životního prostředí.“

Ano, experti z inspekce životního prostředí, které dosazuje nejvyšší expert, ministr životního prostředí se zkušeností z vedení Babišovy chemičky Lovochemie.

MF DNES už skutečně nic nepředstírá. Tak vypadají noviny, které vám vzal předseda vlády. Předplaťte si raději Týdeník FORUM a podpořte nezávislou žurnalistiku. Více zde.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články