Roman Prymula nás přijde zkontrolovat až domů? Žije asi ve svém paralelním světě důstojníků

oman Prymula. (ČTK)

oman Prymula. | FOTO: ČTK

Ministr zdravotnictví Roman Prymula sdělil, že vzhledem ke zhoršující se situaci v souvislosti s koronavirem navrhne i „opatření, které má umožnit, aby se lidé nenakazili v domácích podmínkách“. Zatím nevíme, jestli bude kontrolovat, zda spolu doma netrávíte příliš času v jedné místnosti. A nevíme také, co na to náš premiér Andrej Babiš, toho času zvaný také Best in Covid.

Je logické, že vláda musí přistoupit k dalším opatřením, protože nárůst nových případů je skandální. Ale Prymula se již poněkolikáté vyjádřil jako někdo, kdo si žije ve svém paralelním vesmíru lampasáků a zjevně nechápe, že takto nikoho o ničem nepřesvědčí. Možná pár milovníků vojenského režimu, ale těch v Česku snad ještě většina nežije.

Je to podobná logika jako vyhrožování, že pokud lidé nebudou opatření dodržovat, přitvrdí se. Takhle se v civilizované zemi se svobodnými lidmi skutečně nejedná. Jistě, Prymula není příliš šikovný v komunikaci a jeho bizarností jsme četli víc než dost. Počínaje hranicemi zavřenými na dva roky, konče doporučením, že by se měly stýkat jen dvě nebo tři rodiny mezi sebou.

A ano, je pravda, že situace není růžová. I přesto je ale vždy nutné myslet na to, že občané jsou dospělí a svéprávní lidé.

Takže doma možná brzy budeme mít Prymulu, zato premiér Andrej Babiš se schovává, jak jen to jde, protože je v průšvihu. Takže první kontrola by možná měla proběhnout v Průhonicích nebo na Čapím hnízdě, jestli se tam někde nenachází člověk, který na sebe vzal 23. března plnou politickou zodpovědnost. Nebyl by čas ji převzít a neskrývat se za záda pána, co dělá ve středu tiskové konference o tom, co se řekne na tiskové konferenci v pátek?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com