Ronaldovo pohrdavé gesto srazilo hodnotu Coca Coly o čtyři miliardy euro

Cristiano Ronaldo  (Profimedia)

Cristiano Ronaldo | FOTO: Profimedia

Obrovskou marketingovou sílu Cristiana Ronalda poznala společnost Coca Cola. Portugalský fotbalista totiž na tiskové konferenci pohrdavě odstranil její výrobky a vyzval lidi, aby raději pili vodu. To způsobilo, že se na burze začaly dít věci. Informuje o tom chorvatský deník Sportklub.

Kapitán portugalské reprezentace byl hlavní hvězdou tiskové konference při probíhajícím evropském šampionátu. Než ovšem stačil novinářům začít odpovídat na jejich dotazy, udělal něco, s čím nikdo nepočítal.

Dvě lahve Coca Coly, které ležely před jedním z nejlepších hráčů na světě, ho natolik vytáčely, že se rozhodl je vzít a odstranit nejen ze své blízkosti, ale také z dohledu kamer. Svůj čin navíc doprovodil pohrdavým úšklebkem a slovy “pijte vodu”.

Pro někoho zábavný moment však rozhodně nepotěšil giganta ve výrobě limonád. Když se totiž v Evropě otevřely burzy cenných papírů, stala se věc, kterou makléři ještě neviděli. 

V 15 hodin, kdy se začalo obchodovat, měly akcie společnosti hodnotu 56,10 dolaru. Po tiskové konferenci, na níž fotbalová ikona ukázala, co si o populárním nápoji myslí, už akcie stála 55,22 dolaru. To znamenalo pokles o 1,6 procenta za pouhou půlhodinu. Hodnota společnosti Coca Cola tak poklesla z 242 miliard euro na 238 miliard euro.

Cristiano Ronaldo a CR7 patří mezi nejvýznamnější značky v reklamním odvětví. Jen na Instagramu, kde má přes 220 milionů sledujících, vydělal fotbalista Juventusu v roce 2019 zhruba 1,2 miliardy korun a stal se jedničkou v příjmech na této sociální síti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články