Roušky některých občanů jsou jako biologická zbraň, míní primářka mikrobiologie

Repro Štrunc

Primářka mikrobiologie a antibiotického centra VFN Václava Adámková | FOTO: Repro Štrunc

 

Za nebezpečnější než samotný koronavirus označila v nadsázce primářka mikrobiologie a antibiotického centra Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Václava Adámková roušky některých lidí. „Když se podíváme na roušky některých občanů, jsou větší biologickou zbraní než cokoliv jiného,“ poznamenala v narážce na své zjištění, že řada lidí používá stále stejnou textilní roušku už od března.

Adámková se ostře vymezuje proti údajně přehnané medializaci koronaviru. „PR viru neodpovídalo jeho závažnosti,“ postěžovala si na přístup médií v pořadu Štrunc v televizi CNN Prima News.

Zprávy o důsledcích pandemie koronaviru považuje za vytržené z kontextu s tím, že „zdravotnictví v Itálii kolabuje každou respirační sezonu při chřipkové epidemii“.

Lékařka zároveň varovala i před údajným strašením druhou vlnou pandemie. „Mezi říjnem a březnem se setkáme s pestrou řadou virů, které způsobí onemocnění dýchacích cest, a říkat tomu druhá vlna koronaviru je zavádějící,“ myslí si.

Jak také ve zmíněném pořadu řekla, v případě, že by byla vyvinuta vakcína proti nemoci COVID-19, očkovat by se nenechala.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner