Roušky nově venku i v autě, opatření se opět zpřísnila

oman Prymula. (ČTK)

oman Prymula. | FOTO: ČTK

Nosit roušky bude od středy 21. 10. povinné nově i na území obcí, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému. Výjimku budou mít členové jedné rodiny nebo lidi při sportování. Nově platí i povinnost nosit roušky v autě. Výjimku tvoří situace, pokud člověk jede sám či se členy své rodiny. 

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) se k novým opatřením dnes po jednání vlády vyjádřil na twitteru.

„Ve všech zastavěných prostorách jsou nyní povinné roušky v případě, že se jedná o setkání v menší než dvoumetrové vzdálenosti a nejde o členy jedné rodiny. Mimo zastavěné oblasti roušky požadovány nadále nejsou,“ uvedl Prymula na tiskové konferenci po jednání vlády.

„Čím je chladnější počasí, tím narůstá význam roušek venku,“ dodal ministr. Tím, že se na jaře zavedly, se podle něho snížil i výskyt jiných běžných respiračních chorob. Povinné budou roušky také v autě, pokud v něm člověk nepojede sám nebo pouze se členy své rodiny.

O znovuzavedení povinného nošení roušek venku se mluvilo již dříve. Prymula ale opakovaně tvrdil, že v „těchto dnech“ se další opatření přijímat nebudou.

Nošení roušek při pohybu mimo domov bylo v Česku povinné od poloviny března, postupně bylo ale zmírňováno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]