Roušky, respirátory a bulvární Blesk. Rodinná fotografie Andreje Babiše vzbuzuje otázky

Twitter/Andrej Babiš

Rodina premiéra Andreje Babiše | FOTO: Twitter/Andrej Babiš

Že jsou členové vlády především hvězdami sociálních sítí, jsme si už zvykli. Dlouhodobě jim „kraluje“ zejména ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), která nás baví svými originálními videi či fotkami pávů, účesů a úsměvů. Nyní se ji zřejmě pokusil překonat samotný předseda vlády Andrej Babiš (ANO).

Na twitterovém účtu premiéra se ve čtvrtek večer objevila rodinná fotografie, která má dokazovat zásadní věc: že Babiš s rodinou neodjel lyžovat do Rakouska, ale sedí doma v Průhonicích. Jak jsme vás již informovali, ze zimních radovánek u našich jižních sousedů premiéra obvinil publicista Miroslav Motejlek. 

Zajímavá je však samotná fotografie, kterou tým Marka Prchala na premiérově twitteru zveřejnil. Ta se nám totiž zřejmě snaží naznačit, že pokud k nám domů v době vládních protiepidemických nařízení dorazí fotograf, neměli bychom zapomínat na ochranné pomůcky. Nebo je to jinak? Proč má ale pak rodina Andreje Babiše ve svém domácím soukromí na sobě roušky a respirátory?

repro ČT

„Přišel jsem domů z práce. V Průhonicích je plno sněhu, ale nikdo nelyžuje. Chci všechny, kdo se ptají, uklidnit. Moje rodina je doma,“ napsal k rodinné fotografii premiér, který se tak pravděpodobně dal i na kariéru meteorologa. Při pohledu na vydání Blesku, které v ruce drží Babišův mladší syn Frederik, můžeme jen doufat, že se nám tím předseda vlády opět nesnaží něco naznačit.

Mnoho z nás si totiž ještě pamatuje na slova Andreje Babiše z roku 2014, že koupit vydavatelskou skupinu Mafra byla chyba. „Zpětně to hodnotím, že jsem měl koupit Blesk, který jsem měl taky na stole a mohl jsem si vybrat,“ prohlásil tehdy premiér.

Proč tedy na fotografii není Mladá fronta DNES nebo Lidové noviny, které patří samotnému premiérovi (v současné době jako obmyšlenému), není jasné. Snad se tedy nechystá rozšíření portfolia vládního tisku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner