Roušky si sami šijí i výsadkáři. Až takhle dobře řídí Babiš tento stát

Vojáci si sami šijí roušky. (Facebook 43. výsadkový prapor)

Vojáci si sami šijí roušky. | FOTO: Facebook 43. výsadkový prapor

Odborník a krizový manažer Babiš a jeho vláda plná odborníků a krizových manažerů vedou tuto zemi v době velké krize tak dobře, že si ochranné roušky musejí sami šít i výsadkáři. Elita profesionální Armády ČR, ti nejlepší z nejlepších. Kvůli Babišově neschopnosti odložili výcvik a zbraně a museli usednout k šicím strojům. Roušky a další materiál nemají lékaři, nemají ho policisté, a jak je vidět, nemají ho ani elitní vojáci, kteří by měli být připraveni vyrazit kdykoliv prakticky kamkoliv.

„Nejnovější nařízení vlády o povinném nošení ochrany dýchacích cest (zpravidla roušek) ve veřejném prostoru přeje připraveným. Stejně jako mnozí z vás jsme byli nuceni situaci vyřešit svépomocí,“ stojí na facebookové stránce 43. výsadkového praporu Chrudim.

Otázkou je, zda vláda nenechává vojáky, aby si ve volných chvílích odlévali kulky do zbraní nebo aby si sami šili uniformy. A vojáci, kteří teď hlídkují na hranicích? Nejeli tam náhodou na bicyklech? Nebylo by překvapením, kdyby tomu tak bylo.

Nejde jen o tu nekonečnou ostudu této vlády, ale především o ohrožení zdraví všech obyvatel. Vláda neumí objednat roušky a respirátory. Nezajímala ji včasná varování expertů a opozice. Vydává zmatečná nařízení na poslední chvíli. To vše má nepochybně dopad na celkové množství nemocných, kterých bude nepochybně ještě přibývat.

Zatímco politici v jiných zemích promlouvají již několik dní ke svým spoluobčanům s rouškami na ústech, Babiš si ještě na začátku týdne při tiskových konferencích olizoval prsty a tvrdil, že roušku mít nemusí, protože je od novinářů daleko. ANO, takhle to vypadá, když zemi vede utrápený amatér.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články