Rozbroje v královské rodině nekončí. Otec vévodkyně Meghan zuří kvůli vnoučatům

Britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová si řekli ano na královském hradě Windsor.  (ČTK)

Britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová si řekli ano na královském hradě Windsor. | FOTO: ČTK

Otec vévodkyně Meghan, Thomas Markle, v rozhovoru pro australskou televizi přilil olej do ohně dlouhodobých rodinných sporů. Svoji dceru a jejího manžela, prince Harryho, obvinil z toho, že trápí a ochuzují svoje děti o kontakt s prarodiči. Postěžoval si, že on vnoučata Archieho a Lilibet ještě neviděl nikdy, zároveň ale tvrdí, že podobně „odstřižení“ jsou i prominentní členové britské královské rodiny – dědeček princ Charles, jeho žena Camilla a dokonce prý i prababička – královna Alžběta II.

Sedmasedmdesátiletý Thomas Markle, otec vévodkyně ze Sussexu, dceru i jejího chotě obvinil, že se ke svým dvěma dětem chovají „děsivě nefér“ a odpírají jim kontakt s příbuznými. Do této skupiny zahrnul jak sebe, tak už výše zmíněné vrcholné představitele britské královské rodiny. Jak píše britský Daily Mail, Markle se s australskými novináři spojil ze svého domu v Mexiku, který leží necelých 200 kilometrů od luxusní vily, kterou obývají Harry a Meghan. K vnoučatům, která podle svých slov na vlastní oči ještě neviděl, to tak nemá nijak daleko.

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

Markle zároveň svoji dceru, s níž se navzájem odcizili, obvinil, že už je schválně nastavená tak, že ho vnoučata nenechá vidět. Pravidelný přístup má podle něj k prckům pouze Meghanina matka a zároveň jeho bývalá manželka Doria Raglandová. Přesto se prý Markle nehodlá kontaktu s vnoučaty domáhat soudní cestou, protože nechce, aby se z dětí „stali pěšáci“.

„Už jsem měl nabídky od několika právníků, nechtěli ani honorář, protože samozřejmě máme právo podat žalobu kvůli tomu, že nevidíme svá vnoučata. Ale já to beru tak, že by se to pak změnilo v takovou hru a z těch dětí by se v ní stali pěšáci, což opravdu nemám v plánu. Jsou to jen miminka a ta by neměla být takhle využívána. Takže budu dál čekat,“ řekl doslova Markle. Později svoji dceru a Harryho vyzval, aby se i s Archiem a Lilibet vrátili do Anglie a znovu se chopili svých královských povinností. Prý by to bylo lepší pro ně i pro jejich děti. Pak by podle něj mohlo přijít na řadu usmíření s královnou Alžbětou II., princem Charlesem a nakonec i s ním samotným.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články