Rozčílený Klaus utekl z rozhovoru. Miliardovou půjčku pro Sovětský svaz nevysvětlil

Václav Klaus (ČTK)

Václav Klaus | FOTO: ČTK

Mezi politiky, kteří odešli z rozhovoru, protože nebyli schopni odpovědět na dotazy novinářů, se ve středu zařadil i Václav Klaus. Bývalý prezident se rozčílil, když se ho moderátor Radiožurnálu Vladimír Kroc několikrát zeptal na půjčku, kterou měl Klaus, ještě jako ministr financí, poslat do Sovětského svazu.

Exprezident vysvětloval, že se o žádnou půjčku nejednalo, ale šlo o dohodu, která se týkala dovozu našeho zboží do Sovětského svazu a s ní spojeného úvěru.

Václav Klaus a Miloš Zeman se svatojiřskou stužkou, symbolem ruského imperialismu (ČTK)

S tím se ovšem moderátor Českého rozhlasu nespokojil a dále se snažil získat informace o 1,3 miliardy, které se za Klause jako šéfa státní kasy po roce 1989 poslaly na Východ.

Informaci, kterou přinesly Hospodářské noviny bere Klaus jako „nesmyslný výmysl aktivistických novinářů“. „Asi patříte do klanu soudruhů z Hospodářských novin,“ obvinil dřívější premiér a prezident moderátora.

„Vy jste blázen? Mně se zdá, že neposloucháte. Snažíte se prodlužovat lži. Divím se, že se nestydíte,“ dodal.

Kroc se ovšem nedal a stále pokračoval ve snaze z Klause dostat pravdu. „Pane kolego, končím. Myšlenka, že jsme něco tajili, končím, na shledanou. S vámi pokračovat nechci,“ sdělila bývalá hlava státu a ze studia předčasně odešla.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]