Rozhádaná proruská iniciativa je v krizi. Revoluce se nekoná a konat nebude

Ladislav Vrabel (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Ladislav Vrabel | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Takový je dojem z poslední akce proruské iniciativy ČR na 1. místě. Jeden z organizátorů uspořádal ve středu pochod ke Strakově akademii. Akce měla ve srovnání s předchozími demonstracemi mizivou účast několika stovek lidí. Pochod přijel vést v Srbsku pobývající český zadlužený podnikatel Ladislav Vrabel.

I Vrabelovi ale došlo, že jeho plán na revoluci poněkud ztrácí dech. Když mu jeho spoludemonstranti vymysleli nápad, aby vyhlásil generální stávku, poněkud odevzdaný Vrabel namítl, že nemůže vyhlásit generální stávku, když nemá ani sto tisíc lidí. Zatímco na první demonstraci, kterou organizátoři maskovali odporem proti vysokým cenám energií, dorazilo několik desítek tisíc lidí, na druhou už jen několik tisíc lidí, tak ve středu to byly už jen stovky.

Protivládní demonstrace (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

I když organizátoři proruských dezinformačních akcí pod hlavičkou sloganu Česká republika na 1. místě svádějí svůj neúspěšný boj za revoluci v ČR ve prospěch Vladimira Putina na všechny okolo včetně médií, pravdou je, že za pád si mohou sami. Ne média, na která Vrabel nadával ve středu, když naříkal, že na akci nejsou mladí lidé, které prý manipulují média. Mnohem pravděpodobnější je, že lidi prostě nechtějí být krmeni ruskou propagandou, sloužit lžím a podílet se na vlivu zločinného Ruska v České republice.

Mnoho z těch, kteří přišli na první záříjovou demonstraci na Václavském náměstí, také asi nebaví posílat peníze neznámo kam člověku, který se topí v exekucích a svoji revoluci v ČR „řídí“ přes vysílání na facebooku z úkrytu kdesi v Srbsku. Právě spory a hádky mezi hlavními organizátory Ladislavem Vrabelem a Jiřím Havlem jsou dalším legračním bodem této iniciativy, když najednou každý z nich prohlašuje, že akce je jeho, a ne toho druhého, a hlavní spor vedou, jak už to tak bývá, o peníze od lidí. Vrabel chce po Havlovi, aby všechno, co jim důvěřiví lidé naposílali, odeslal na účet jeho srbské ženy.

Kdo by na takovou taškařici přispíval? Málokdo. Příspěvků od lidí na jejich původním účtu psaném na Havla výrazně ubylo. S tím, jak opadá přísun peněz a celkový zájem o tuto proruskou iniciativu, bude opadat i zájem organizátorů. Proč by dělali revoluci, když jim lidé neposílají peníze? Vrabel tak neuskuteční svoji dětinskou představu o revoluci v tom stylu, že pošle někoho za prezidentem a ten jej jmenuje namísto vlády Petra Fialy a „tihlety klucí“ pojedou do Moskvy prosit o levný plyn. Jedinou revolucí pro něj tak nejspíše bude, že se podívá k soudu kvůli svým dluhům.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články