Rozhlas odvysílal reportáž, která se nelíbila Babišovi. Řediteli za to snížili odměny

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral  (ČTK)

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral | FOTO: ČTK

Pořizovat reportáže a odhalovat pravděpodobné podvody premiéra v demisi a z podvodu již obviněného Andreje Babiše, se nevyplácí. A nemělo by se to dělat. To zřejmě chce říct Rada Českého rozhlasu řediteli veřejnoprávního média Renému Zavoralovi. Za reportáž Jan Kroupy a jeho týmu o tom, že Agrofert hospodaří na cizích pozemcích a ještě na ně pobírá dotace, rada Zavoralovi snížila roční odměnu.

Rada argumentovala tím, že odvysíláním reportáže podle ní byl porušen Kodex Českého rozhlasu.

Zavoral přijde o zhruba padesát tisíc korun. Takové jsou nové pořádky. Investigativní novináři zatím nejsou vyhazování z práce a nekončí ve vězení. Zatím, v prvním kole, je naznačováno jejich nadřízeným, aby si je uklidnili a nasměrovali jinam než k Agrofertu a panu premiérovi. Zavoralovi, který se za reportáže Kroupy omlouval, zatím „jen“ zkrouhnuli odměnu. Po Petru Dvořákovi, řediteli České televize, jde celé proruské společenství zahrnující Zemana, Babiše, Okamuru, Soukupa a další figurky. Česká televize a Český rozhlas jsou poslední média s velkým zásahem, které zaměstnávají kvalitní investigativce a věnují se kauzám zmíněných představitelů země.

Pokud do jejich rukou padnou i tato média, je konec.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]