Rozhodnuto. Komunista a esenbák Ondráček bude dohlížet na všechny policisty

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček v Poslanecké sněmovně (repro ČT)

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček v Poslanecké sněmovně | FOTO: repro ČT

Poslanecká sněmovna zvolila do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů komunistu Zdeňka Ondráčka. Zvítězil nad kandidátkou ODS. Komunisté Ondráčka protlačili až na třetí pokus. A i tak prošel jen těsně. Ondráček dostal o jeden hlas víc, než bylo nutné ke zvolení. Volilo ho 79 poslanců, hlasů potřebných ke zvolení bylo 78. Kandidátka ODS Zuzana Majerová Zahradníková obdržela 57 hlasů.

Většině poslanců dosud vadila minulost Zdeňka Ondráčka. Před rokem 1989 byl příslušníkem pohotovostního pluku VB. S obuškem v ruce tloukl například v lednu 1989 lidi toužící po svobodě.

Ondráček se dnes do čela komise dostal díky hlasům ANO, SPD a samozřejmě KSČM. „Spřízněni ideově i mocensky. Babišovo hnutí ANO prosadilo spolu s Okamurovou SPD Zdeňka Ondráčka z KSČM do čela komise pro kontrolu GIBS. Tohle je skutečná vládní koalice na příští čtyři roky, bez ohledu na to, kdo z demokratů zajistí důvěru Babišově vládě,“ komentoval volbu Bohuslav Sobotka z ČSSD.

„Koalice ANO, KSČM a SPD funguje a všechny tři strany si navzájem vyhoví vždy, když bude potřeba. Stále si někdo myslí, že by tomu měla demokratická strana poskytnout fíkový list demokratické vlády?“ napsal na Twitteru MIroslav Kalousek (TOP 09).

Ondráček po volbě prohlásil toto: „Nehodlám likvidovat GIBS, jak někteří poslanci tvrdí.“

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]